ЛЕНТА

Абітурієнти продовжують вступати на незатребувані спеціальності

Шість із десяти найпопулярніших серед абітурієнтів спеціальностей є незатребуваними на ринку праці.

Абітурієнти вступають на спеціальності, на які немає попиту – з десяти найпопулярніших професій, які абітурієнти вибирали в цьому році, тільки чотири затребувані на ринку праці.
Найчастіше молоді люди хочуть стати філологами, юристами, менеджерами, IT-фахівцями і педагогами. У цьому році 65 419 абітурієнтів подали заяви на Філологію. Майже стільки ж на Право – 65 077, на Менеджмент – 50 207, відзначають у Міністерстві освіти.
Така тенденція спостерігається як мінімум останні п’ять років, каже Тетяна Пашкіна, HR-експерт сайту rabota.ua. Серед десяти найпопулярніших спеціальностей тільки чотири затребувані на ринку праці. В топі абітурієнтів цього року, крім перерахованих трьох найпопулярніших, також є комп’ютерні науки, журналістика, економіка, інженерія програмного забезпечення, психологія і медицина.
Через шість років у нас будуть дипломовані безробітні, вважає Тетяна Пашкіна. Кількість резюме на вакансію юриста – найбільше серед усіх спеціальностей.
“Вакансій філологів у нас лише кілька десятків на місяць, тоді як на продавців-консультантів – кілька тисяч. Через це люди, які мають диплом філолога, змушені йти працювати адміністраторами, перекладачами, офіс-менеджерами і так далі. Щодо менеджерів – ніхто не хоче брати менеджерів 22 років, які не мають не те що досвіду управління, але й досвіду роботи взагалі”, – говорить Пашкіна.
“Психологія, економіка, менеджмент, філологія – це проліт над ринком праці. Цих професій ринок просто не потребує. Вузи їх охоче випускають, тому що це гарантоване фінансування. Але реальної практичної необхідності в цих професіях немає”, – додає HR-експерт.
Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!