ЛЕНТА

Білорусь влаштувала “сюрприз” Путіну: постачання нафти повністю припинене

Росія з 1 січня 2020 року припинила постачання нафти на переробні заводи Білорусі.

Про припинення постачань із посиланням на джерело у нафтовій галузі республіки повідомили “РИА Новости”.

“Транспортування в напрямку білоруських нафтопереробних заводів немає”, – запевнив інформатор.

За його словами, подача нафти припинилася з 1 січня, а “безперервні партії” закінчилися 31 грудня. Проте, додав співрозмовник агентства, у Білорусі поки є запаси сировини, а НПЗ працюють у штатному режимі.

У РФ підтвердили, що постачання нафти на білоруські НПЗ зупинене. Про це заявили у російському транспортному монополісті – компанії “Транснефть”, передає ТАСС.

“Транснефть” здійснює прокачування в рамках заявок від нафтових компаній. Починаючи з 1 січня у нас немає заявок від нафтових компаній щодо постачання на білоруські НПЗ. Водночас транзит через Білорусь здійснюється в повному обсязі”, – сказав офіційний представник “Транснефти” Ігор Дьомін.

Дефіциту не очікують

Джерело, близьке до білоруських НПЗ, повідомило ТАСС, що на заводах були створені великі запаси сировини – майже 0,5 млн тонн нафти. “Цього обсягу може вистачити приблизно на 20 днів роботи”, – сказав співрозмовник.

Найбільший білоруський оператор АЗС, державне ВО “Белоруснефть” заявило, що дефіциту палива в республіці не очікується. Про це повідомило агентство “Інтерфакс-Захід”.

“Дефіциту палива не очікується. Всі заправні станції мережі ВО “Белоруснефть” працюють у штатному режимі”, – повідомив агентству заступник гендиректора “Белоруснефти” Сергій Каморников.

Пізніше Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства повідомило, що розробляє план дій на випадок загрози впливу зупинки поставок російської нафти у Білорусь на ситуацію в Україні.

Водночас відомство заперечує вплив припинення поставок на ситуацію у країні в короткостроковій перспективі.

Зупинили експорт нафтопродуктів

Згідно з розпорядженням “Білнафтохіму”, на яке посилається “Інтерфакс”, Білорусь призупинила експорт нафтопродуктів з 1 січня 2020 року на тлі відсутності поставок нафти з Росії.

Згідно з розпорядженням, припинене відвантаження автобензинів і нефрасу всіх марок, освітлювального гасу, реактивного, дизельного і пічного палива, ароматичних вуглеводнів та інших нафтопродуктів.

Латвія запропонувала допомогу

У Латвії заявили, що готові надати Білорусі послуги з перевантаження, зберігання і транспортування нафти, повідомляє ТАСС.

“Щойно така необхідність з’явиться, латвійські підприємства готові надати необхідні послуги з перевантаження, зберігання і транспортування як у портах, так і на залізниці”, – сказала представник відділу комунікацій Мінтрансу Латвії Івета Канц.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!