ЛЕНТА

В ОБСЄ закликали Росію повернути захоплені кораблі

Делегації України і Європейського Союзу в ОБСЄ закликали Росію виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права і повернути захоплені біля Керченської протоки українські кораблі Нікополь, Бердянськ і Яни Капу. Заклики прозвучали під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ у п’ятницю, 4 жовтня.

“Ми закликаємо Російську Федерацію виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року і негайно звільнити українські військові кораблі Бердянськ, Нікополь і Яни Капу, повернувши їх у розпорядження України. Повага до міжнародного права і принципів ОБСЄ залишається основою для врегулювання конфлікту, ініційованого і підтримуваного Росією”, – заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

За його словами, Україна також закликає російську сторону прискорити переговори в рамках Тристоронньої контактної групи з приводу звільнення всіх українців, які незаконно утримуються в РФ, у тому числі на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Дипломат висловив вдячність країнам-членам ЄС за постійну політичну, фінансову та оперативну підтримку України в її боротьбі проти триваючої російської агресії.

“Ми закликаємо Росію повернути в розпорядження України три кораблі, захоплені в Чорному морі 25 листопада минулого року, відповідно до обов’язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права. Ми також закликаємо Росію забезпечити безперешкодний і вільний прохід до Азовського моря згідно з міжнародним правом. Повага до міжнародних судових рішень є основоположною для заснованого на правилах міжнародного порядку”, – йдеться в заяві Європейського Союзу, схваленій всіма країнами-членами.

У ЄС також в черговий раз закликали Росію звільнити понад 70 українських політичних в’язнів.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!