ЛЕНТА

В США не вщухає справа скандальної розмови між Зеленським і Трампом

Радник з політичних питань посольства Сполучених Штатів в Україні Девід Холмс підтвердив, що американський президент Дональд Трамп міг тиснути на українського лідера Володимира Зеленського для того, щоб провести розслідування проти колишнього віцепрезидента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена.

Про це радник повідомив у п’ятницю, 15 листопада, на відкритому засіданні слідства Палати представників Конгресу США про імпічмент Дональда Трампа, передає портал Хвиля.

Також Холмс підкреслив, що посол США в ЄС Гордон Сондленд сказав американському президентові, що нібито Зеленський зробить “усе, що ви попросите”. Більш того, він підтвердив, що Україна збирається “розслідувати справу з приводу Байдена через день після того, як Трамп скаже Зеленському про це”.

“Сондленд заявив Трампу, що Зеленський “любить твою ду*у”. Тоді я почув, як президент Трамп запитує: “Отже, він буде ініціювати розслідування?”. Посол Сондленд відповів, що “він це зробить”, додавши, що президент Зеленський зробить “усе, що ви попросите”, – розповів радник.

Заява працівника посольства Штатів підтвердили свідчення посла США в Україні Білла Тейлора. До того ж, Холмс повідав, що Сондленд дзвонив Дональду, і працівник посольства почув голос президента США.

За словами Холмса, 26 липня він перебував у ресторані в українській столиці разом зі Сондлендом і двома колегами. Посол США в ЄС тоді нібито говорив по телефону з американським лідером, а Холмс зміг почути деякі репліки.

“Поки ми радили українським колегам дотримуватися верховенства закону і розслідувати справжні звинувачення в корупції, була вимога, щоб президент Зеленський особисто взяв на себе зобов’язання щодо конкретного розслідування політичного конкурента президента Трампа”, – заявив радник.

Більш того, він підтвердив свідчення Тейлора щодо позиції Трампа по Україні. Так, співробітник посольства сказав, що той запитав Сондленда, “чи правда, що президент Трамп не дбає про Україну?”.

“Трампа цікавлять великі речі, які приносять користь президенту. Наприклад, розслідування Байдена, який підштовхував пан Джуліані”, – відповів він на поставлене питання.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!