ЛЕНТА

Заступника Кличка підозрюють у схемах з перепродажу квартир

Слідчі СБУ порушили кримінальне провадження за підозрою чиновників КМДА та керівників столичних комунальних підприємств у створенні схеми з присвоєння та розтрати бюджетних коштів. Про це з посиланням на постанови Дніпровського райсуду Києва від 11 вересня повідомляють Наші гроші в середу, 2 жовтня.

Кримінальну справу було відкрито в серпні. За даними СБУ, протиправна діяльність полягала у відчуженні квартир, які будувалися комунальними підприємствами Києва – Житлоінвестбуд-УКБ і Спецжитлофонд.

Слідство встановило, що ці комунальні підприємства укладали з приватними компаніями попередні договори купівлі-продажу квартир, в яких вказувалися ціни, нижчі від ринкових.

При цьому самі фірми грошей за квартири не платили, підшукуючи на них реальних покупців, які за договором “переуступки права вимоги” оплачували суму, зазначену в “попередньому договорі”, на користь комунальних підприємств, і 20-30% цієї суми на користь зазначених компаній-посередників.

Згідно з даними СБУ, в 2016-2019 роках Житлоінвестбуд-УКБ уклало такі договори з 36 компаніями-посередниками, а Спецжитлофонд – з 19-ма.

11 вересня суд надав слідчим доступ до оригіналів договорів, укладених комунальниками з посередниками.

Видання зазначає, що це один з епізодів, які СБУ розслідує в зазначеному кримінальному провадженні від 6 серпня 2019 року за ч.3 ст.191 КК України.

За другим епізодом розслідується перемога ТОВ Еко-Буд-Трейд на “розіграних” тендерах комунальних підприємств КМДА (КП Спецжитлофонд, КП Житлоінвестбуд-УКБ, КП Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва) щодо будівництва і реконструкції житлових будинків і доріг на загальну суму 522 млн грн.

Також об’єктом уваги СБУ стали закупівлі Спецжитлофонду і Дирекції будівництва доріг в 2017-2018 роках на суму 7 млрд грн для будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро, житлових будинків, каналізації та каналізаційного колектора.

За даними видання, Еко-Буд-Трейд через Максима Половка пов’язана з компаніями, близькими до екс-директора КП Житлоінвестбуд-УКБ В’ячеслава Непопа і Михайла Голиця – екс-глави Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА і президента АТ Київміськбуд.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!