ЛЕНТА

Звільнено двоє голів районів, які повинні були «забезпечити» Кононенко результат на окрузі

1 липня указом президента Володимира Зеленського звільнені голови Васильківської районної державної адміністрації Владислав Одинець та Обухівської РДА Михайло Письменний. Офіційна причина – закінчення повноважень чиновників у зв’язку з переобранням президента, але більшість експертів пов’язує ці рішення зі скандалами навколо участі соратника Порошенко Ігоря Кононенко у виборах на 94-му мажоритарному окрузі та можливу участь звільнених чиновників в кампанії на стороні «сірого кардинала» минулої влади.

Нагадаємо, 21 червня журналіст-розслідувач, кандидат від «Слуги народу» на цьому ж окрузі Олександр Дубинський опублікував скандальне відео. У селі Трипілля Обухівського району Київської області Ігор Кононенко зібрав на прогулянку теплоходом глав місцевого самоврядування і чиновників двох районів. За анонімної інформації від учасників, під час цієї «прогулянки» окремі місцеві керівники отримали від представників Кононенко по 200 000 гривень в обмін на «сприяння» на виборах.

Обидва керівники Васильківської та Обухівської райдержадміністрації також були на організованій Кононенко зустрічі. Через 10 днів з’явилися укази президента про звільнення з посад голів Васильківського та Обухівського районів Одинця і Письменного.

Примітно, що звільнення глави Васильківської РДА відбулося відразу після порушення кримінальної справи відносного іншого «людини Кононенко» мера Василькова Володимира Сабадаша. Глава Василькова підозрюється в підкупі виборців під час президентської кампанії. Тоді правоохоронці розкрили «Сітку», організовану в Київській області штабом Порошенко. Погодилися проголосувати за Порошенка жителі району отримували матеріальну допомогу з бюджетної програми «Турбота». Учасник цієї афери мер Василькова Сабадаш тепер відсторонений судом від посади і виступає обвинуваченим за підозрою в порушенні одразу трьох статей Кримінального кодексу.

До цього матеріали Дубинського змусили партію Петра Порошенка «Європейська солідарність» виключити з кандидатів в народні депутати України №30 списку політсили, главу Васильківської райради Наталю Баласинович. Її також пов’язують з «смотрящим» від Порошенка по столичному регіону Ігорем Кононенко. Зараз щодо скандальної чиновниці відкритий ряд кримінальних проваджень за погрози, нанесення тілесних ушкоджень і псування майна.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!