ЛЕНТА

Зеленський ветував закон про імпічмент президента: деталі

Президент України Володимир Зеленський ветував закон №1098, який необхідний для проведення процедури імпічменту про тимчасові слідчі і спеціальні комісії. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Закон повернули до парламенту з пропозиціями Зеленського.

Нинішній закон наявність ТСК парламенту — колегіального тимчасового органу, завданням якого є здійснення парламентського контролю і розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес.

Також в ньому пропонується введення покарання для осіб, крім президента, якщо вони відмовляються від дачі показань як свідок, експерт або перекладач або надання завідомо недостовірних свідчень.

Термін діяльності спеціальної слідчої комісії, уповноваженої на розгляд імпічменту, складе три місяці. Після закінчення цього терміну повинні бути представлені висновки та проект постанови про звинувачення президента чи проект постанови Верховної Ради про припинення розгляду питання імпічменту.

Також комісії вимагається отримання висновку Конституційного суду та Верховного суду, а також підготовка доповіді для розгляду на пленарному засіданні Ради.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!