ЛЕНТА

Зеленський пропонує спростити видачу громадянства

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону “Про внесення змін до деяких законів України з питань громадянства”. Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Окремі категорії осіб звільнені від обов’язку припинити іноземне громадянство при отриманні громадянства України за умови складення ними присяги громадянина України.

Документ пропонує звільняти від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство при отриманні громадянства України осіб, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у ЗСУ, допомагали в забезпеченні національної безпеки і оборони, за умови надання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Також передбачається звільнення від обов’язку припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта і зазнали в своїй країні переслідувань, за умови надання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Крім того, проект закону пропонує розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України; уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства тощо.

Законопроектом також пропонується внести зміни до низки законів України, передбачивши подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують бути прийнятими на державну службу, на службу в органи місцевого самоврядування, службу в правоохоронних органах тощо.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!