ЛЕНТА

Зеленський розповів Нетаньяху три історії

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху розповів три історії про євреїв.

У ході зустрічі ізраїльський прем’єр подякував Україні за підтримку єврейського народу під час Голокосту.

Нетаньяху висловив співчуття у зв’язку зі збиванням українського літака в Ірані.

За його словами, сьогодні із Зеленським він обговорить технологічно-технічне співробітництво в сфері IT, туризмі, а також питання протистояння загрозам для демократій країн.

Своєю чергою, Зеленський підкреслив, що Ізраїль є одним із ключових торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу.

“Переконаний, що подальшому зростанню взаємного товарообігу сприятиме підписана в січні 2019 року Угода про вільну торгівлю між нашими країнами. Імплементація її положень може допомогти збільшити товарообіг у короткій перспективі до 2 мільярдів доларів”, – сказав президент.

Говорячи про Голокост, Зеленський зазначив, що в цій катастрофі за часів нацистського терору в Україні було знищено більше мільйона євреїв і понад чотири мільйони українців та представників інших національностей. Зеленський зачитав Біньяміну Нетаньяху три короткі історії про євреїв в Україні, які рятувалися від нацистів.

“У мене є три важливі історії, які я хотів би вам зараз розповісти, – про Голокост і Другу світову війну. І потім хотів би Вам на пам’ять залишити ці історії”, – сказав він.

Одна історія була про мусульманку Саїду Аріфову, яка була вихователем у кримському садку і врятувала 88 євреїв, видавши їх за кримських татар.

Друга – про українського священика греко-католицької віри Омеляна Ковча, який рятував євреїв, видавши їм близько 600 метрик про хрещення, – і відмовився достроково залишати табір Майданек із 700 ув’язненими, хоча вдома його чекали шестеро дітей.

“Ці історії насправді про одне: твоя національність, релігія, вік, стать, місце народження втрачають значення, коли є добре серце, яке рухає тобою, і тотальне зло, з яким ти протистоїш. І я розповім ще одну історію – історію сім’ї, де було четверо братів. Троє з них, а також їх батьки, стали жертвами Голокосту: їх розстріляли німецькі окупанти, які увірвалися в Україну. Залишився четвертий брат – у той час він був на фронті. Він повернувся живим, пройшов Другу світову війну, зробивши внесок у перемогу над нацизмом і людиноненависною ідеологією. Через два роки після війни у ​​нього народився син, а через 31 рік – онук. Через 40 років онук став президентом – і сьогодні він стоїть перед вами, пане прем’єр-міністр”, – сказав Зеленський.

Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Прем’єр-міністром Держави Ізраїль Беньяміном Нетаньягу.

Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Прем’єр-міністром Держави Ізраїль Беньяміном Нетаньягу.

Опубліковано Офіс Президента України Четвер, 23 січня 2020 р.

“Це чутливі історії – про те, як неєвреї рятували євреїв. І історія Вашої родини… Боротьба за життя, боротьба за майбутнє – ось про що ці історії”, – прокоментував Нетаньяху.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!