ЛЕНТА

Зеленський cхвалив заборону на електроенергію з РФ

Президент Володимир Зеленський підписав закон №330-ІХ, який покликаний забезпечити належний контроль над цінами на електричну енергію в умовах недостатньої конкуренції на ринку. Про це повідомляється на сайті глави держави в середу, 25 грудня.

Зокрема, закон передбачає, що в разі істотного коливання цін на оптовому ринку електричної енергії Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), має право встановлювати граничні ціни на цьому ринку “на добу вперед” з відповідним обґрунтуванням. Такі ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом України.

Також НКРЕКП отримує право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам, які здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, тариф на відпуск електроенергії (у випадках, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України про покладання спеціальних обов’язків).

Закон встановлює заборону на продаж і/або постачання електричної енергії, що імпортується з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрідобовому ринку). Разом з тим Кабінет Міністрів України має право скасовувати цю заборону на визначений ним строк з метою уникнення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергосистемі України.

Документ також передбачає, що гарантований покупець направляє різницю між доходами і видатками, що виникла під час виконання ним спеціальних обов’язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов’язків з купівлі електричної енергії за “зеленим” тарифом і за аукціонною ціною.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!