ЛЕНТА

Злитий сьогодні інсайд про “плівки” Труби підтвердився: “Це не підробка”

Записи розмов керівника Офісу президента Андрія Богдана і голови ДБР Романа Труби викладені в такому обсязі, що очевидно – це не підробка. Це реальна прослушка. Про це повідомляє “Цензор.НЕТ” з посиланням на власні джерела.

Як пише видання, скандальні аудіозаписи не мають в Україні юридичної сили, тому “що прослушка навряд чи велася на законних підставах. Але наступна влада теоретично зможе призначити експертизу записів і залучити фігурантів до кримінальної відповідальності, особливо якщо частина свідків підтвердить автентичність розмов”.

З іншого боку – це політична катастрофа, оскільки Богдан не є державним службовцем і не має права на отримання інформації про хід слідства, а тим більше – не має права впливати на розслідування. Підозри про це можуть призвести до кримінальної справи.

“Тепер західним дипломатам і значної частини українського суспільства не доведеш, що резонансні справи не мають політичного підґрунтя. Записи показують, що справи відкриваються і просуваються по команді Офісу президента. А значить, про яку справедливість, про які принципи може йти мова? У чиїх інтересах трясе ОП Дніпровський міськрада і ПриватБанк – в державних?”, – пише журналіст видання Юрій Бутусов.

На його думку, у президента Зеленського є вибір – діяти як старий український політик – тобто зробити вигляд, що записів немає, не коментувати і “відмазатися”. Або діяти як Лі Куан Ю – зробити публічну заяву, дати свою оцінку фактам, дати розпорядження розслідувати достовірність записів і подій за участю своїх “трьох друзів”.

“Тому що інакше клеймо політичного замовлення з усіх згаданих справ буде не відмити, і це призведе до підриву довіри до держави і влади в цілому”, – зазначив Бутусов.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!