ЛЕНТА

Зeлeнcький пpoпoнyє дoзвoлити oбшyки y нapдeпiв бeз згoди пapлaмeнтy

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, який дозволяє проводити обшуки у народних обранців без згоди парламенту. Відповідний проект закону № 1009 позначений як невідкладний.

Йдеться про обшуки вдома або в машині у нардепа, огляді його особистих речей і багажу, а також доступ до листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції. Відзначимо, станом на зараз народні депутати недоторканні, провести обшуки у народного обранця можна тільки в разі, якщо за поданням генпрокурора Верховна Рада дала згоду на його притягнення до кримінальної відповідальності.

У разі прийняття законопроекту НАБУ і ДБР отримають можливість самим знімати інформацію в рамках проведення негласних слідчих дій (прослушка, зараз вони її проводять за посередництва СБУ). Також НАБУ зможе наймати негласних штатних працівників.

Документ вилучає з Кримінального процесуального кодексу скандальні норми про терміни досудового розслідування; призначення і проведення експертизи; можливості оскаржити повідомлення про підозру (у 2017 році нардепи прийняли зміни, згідно з якими терміни досудового розслідування починають спливати з моменту внесення даних в ЕРДР, а не з моменту повідомлення про підозру).

Слідчому судді і суду пропонують надати право не визначати розмір застави при обранні запобіжного заходу, а якщо йдеться про тяжкий або особливо тяжкий корупційний злочин.

Прокурору хочуть дозволити просити суд закрити кримінальне провадження по закінченню строків давності – крім випадків тяжкого або особливо тяжкого злочину, за якими може бути призначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Встановлюється, що судовий розгляд починається з оголошення прокурором лише короткого викладу обвинувального акта.

Всі вилучені під час обшуку речі вважаються тимчасово вилученим майном.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!