ЛЕНТА

Комуналка в Україні зросте на чверть: коли чекати космічних платіжок за опалення та гарячу воду

Наближаються зміни в оплаті комуналки в Україні, на підході — масове отримання космічних платіжок з новими підвищеними тарифами за опалення і гарячу воду. Нові тарифи за комунальні послуги почнуть діяти з лютого 2019 року.

Нещодавно НКРЕ прийняла рішення про перегляд тарифів для більшості теплокомуненерго з 1 січня наступного року. Глава Нацкомісії Оксана Кривенко на своїй сторінці у Facebook повідомила, що “відсоток збільшення тарифів на тепло не перевищить відсоток збільшення вартості газу – 23,5%”, всупереч озвученим раніше міністром соціальної політики Андрієм Ревою 16%.

Очікується, що за опалення середньостатистичної двокімнатної квартири, площею 50 кв. м доведеться доплатити 300-600 гривень. Тобто, замість 1,5-1,6 тисячі гривень українцям виставлять рахунок в 1,8-2,2 тисячі.

Крім того, існує велика ймовірність, що комунальники змусять споживачів доплатити й за два попередніх місяці опалювального сезону — листопад і грудень. Це пояснюють тим, що у теплокомуненерго закуповують газ за новими тарифами вже з листопада. Відповідно, величезні касові розриви хтось повинен покрити.

Окреме нововведення чекає власників приватних будинків — їм доведеться доплачувати ще й за “стискання” газу в холодну пору року, це попри те, що вони з листопада (на відміну від мешканців багатоповерхівок) платять за газ за підвищеними тарифами. Також, облгази можуть дорахувати борг за три останні роки.

Варто зауважити, що згідно із викладеною Оксаною Кривенко таблицею, тарифи на тепло в Україні зростуть нерівномірно.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!