ЕКСКЛЮЗИВ

Можливе життя. На суперземлі вперше знайшли воду

Астрономи вперше виявили воду в атмосфері планети, розташованої в “зоні життя” своєї зірки. Далека планета K2-18b в сузір’ї Лева на сьогоднішній день є найбільш придатною для життя планетою за межами Сонячної системи з відомих. Корреспондент.net розповідає подробиці.

Надія знайти життя за межами Сонячної системи

Астрономи, проаналізувавши дані космічного телескопа Hubble, вперше виявили в атмосфері суперземлі сліди водяної пари.

Це відкриття цікаве тим, що сама екзопланета K2-18b перебуває в зоні життя своєї зірки і може мати кам’янисту поверхню. Подробиці відкриття опубліковані в статті в журналі Nature Astronomy 11 вересня.

Але зірка, навколо якої обертається планета, має сильну активність, через що екзопланета зазнає впливу потужних потоків випромінювання. У зв’язку з цим шанси на населеність K2-18b значно знижуються.

Незважаючи на це, відкриття породжує надію на те, що планета K2-18b й інші подібні до неї екзопланети, відкриті вченими за останні роки, можуть не тільки мати умови, які підходять для життя, але і в деяких випадках бути місцем проживання живих організмів.

Ознака життя. На Марсі знаходять усе більше метану

Спостережні кампанії останнього десятиліття, що проводяться як за допомогою наземних, так і космічних телескопів, показують, що молекули води є найбільш поширеним типом молекул після водню в атмосфері гарячих газоподібних екзопланет.

Планета K2-18b була вперше виявлена ​​у 2015 році американським космічним телескопом Kepler. Вона приблизно вдвічі більша за Землю, а її маса перевищує масу Землі у вісім разів.

Вона обертається навколо холодного червоного карлика, який удвічі менше Сонця і розташований на відстані у 110 світлових років від нього.

“Це перша потенційно заселена планета, для якої характерна потрібна температура і на якій, як ми тепер знаємо, є вода. Ця планета поки що є найкращим кандидатом на населеність”, – цитує Guardian Ангелоса Ціараса, астронома з Університетського коледжу Лондона, чия команда відкрила водну пару у K2-18b.

Зірки, які називають червоними карликами, випромінюють набагато менше тепла в порівнянні із Сонцем, але, оскільки K2-18b обертається досить близько від своєї зірки, температура на її поверхні сягає 10 градусів за Цельсієм.

K2-18b розташована на відстані у 22,5 мільйона кілометрів від своєї зірки – це одна шоста відстані від Землі до Сонця – і робить повний оборот по її орбіті всього за 33 дні, тобто рік на цій планеті дорівнює місяцю на Землі.

Відкрив Землю 2.0. Місія Kepler завершується

Астрономи з’ясували, що, коли K2-18b проходила перед своєю зіркою, довжина хвилі світла, що поглинається водою, раптово зменшувалася, а потім знову зростала в міру руху планети. Ці дані вважаються незаперечним доказом присутності водяної пари в атмосфері планети.

Комп’ютерне моделювання дозволяє припустити, що до 50 відсотків атмосфери цієї планети складається з води.

Але люди не зможуть жити на цій планеті через силу тяжіння, яка перевищує земну увосьмеро – маса людини на K2-18b досягла б півтонни. Крім того, ця суперземля зазнає інтенсивного ультрафіолетового випромінювання.

Воду знаходили і на інших планетах, але там температура була або надто низькою, або занадто високою для підтримки життя.

Астрономи зазначають, що K2-18b – це перша з подібних екзопланет, в атмосфері якої виявлені сліди води, що робить її однією з головних цілей для майбутнього інфрачервоного космічного телескопа Джеймс Вебб, який буде детально досліджувати склад її атмосфери, і майбутньої космічної обсерваторії ARIEL, яка повинна вирушити в космос у 2028 році.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!