ЛЕНТА

Названо закладника вибухівки під авто Шеремета

Вибухівку під автомобіль журналіста Павла Шеремета заклала Юлія Кузьменко. Про це повідомив начальник кримінальної поліції Нацполіції Євген Коваль у четвер, 12 грудня.

“Особа жіночої статі, яка закладала вибухівку, – Кузьменко Юлія”, – повідомив він.

“Працює дитячим хірургом в Охматдиті. В останні роки стала власником будинку і кількох автомобілів”, – підкреслив генерал.

Юлія Кузьменко – відомий волонтер, військовий медик, дитячий лікар-кардіолог. У 2016 році Кузьменко отримала президентську нагороду За гуманітарну участь в Антитерористичній операції і волонтерську премію Євромайдан SOS-2016.

Коваль також назвав імена п’яти підозрюваних у вбивстві Шеремета – це Яна Дугар, Юлія Кузьменко, (Андрій) Антоненко і подружжя (Владислав та Інна. – ред.) Грищенків [добровольці]”, – сказав Коваль.

Зазначається, що підозрюваних у вбивстві Шеремета встановили під час вивчення інших, на перший погляд, не пов’язаних між собою злочинів.

За його словами, слідство вивчило обставини 35 схожих злочинів, але увагу привернули такі: підрив ЛЕП у Херсонській області і невдалий замах на бізнесмена Михайла Чекурака в Косові Івано-Франківської області.

Слідство з чотирьох основних версій вбивства Шеремета – помилка в об’єкті злочину, побутові і міжособистісні мотиви, професійна діяльність або дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи – зупинилося на останній.

Коваль показав записи, що свідчать: виклик на допит у справі Шеремета одного з членів групи не викликав здивування у членів групи і сприймався ними як загроза.

Ваня – Пістолет – порішив себе наступного ж дня після виклику на допит.

Інна Грищенко розцінила це як сприятливий для них факт – мовляв, усе складається “так, як нам потрібно”. Вона говорила чоловікові Владиславу (це на записах):

“Він не вивіз Шеремета. Думаю, що Шеремет – це було остаточно… Тобі це буде в плюс, тепер крутити будемо, як хочемо”.

Замовники вбивства поки не називаються. Президент Володимир Зеленський закликав їх встановити.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!