ЛЕНТА

Названо ліміт за гектари при відкритті ринку землі

Відповідно до законопроекту про ринок землі, жоден власник сільгоспземель не зможе володіти більше, ніж 10 тис. гектарами, заявив у Facebook радник прем’єр-міністра з економічних питань і земельної реформи Олексій Мушак.

“Обмеження концентрації землі в одних руках. У фінальній версії це буде 10 тис. га… Жоден власник землі сукупно не може володіти більше 10 тис. га “, – написав він.

Чиновник зазначив, що, незалежно від кількості заснованих власником підприємств, сумарно на них усіх буде накладатися єдиний ліміт.

“Наприклад, 10 компаній по 1 тис. га може бути, а 11 – ні. Те ж саме: 20 юросіб по 500 га – ок, а вже 21-шу система не пропустить”, – додав радник глави Кабміну.

При цьому обмеження буде трирівневим і торкнеться як фізосіб, так і діючих підприємств, а також вплине на статути нових компаній.

Наприклад, якщо власник уже володіє сукупно 8800 га землі, то зможе докупити рівно стільки, скільки не вистачає до обмеження в 10 тис. га.

“Це означає, що нова компанія, де він буде єдиним засновником, зможе купити тільки 1200 га. А якщо структура власності 50% на 50%, то така компанія буде обмежена 2400 га”, – написав Мушак.

Ще законопроект передбачає синхронізацію всіх реєстрів для контролю за концентрацією земель. У разі перевищення ліміту надлишкова земля буде вилучена, за рішенням суду, і виставлена ​​на електронних торгах.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!