ЛЕНТА

Нардепам-прогульникам не виплатили три мільйони

Майже три мільйони гривень не виплатили народним депутатам у листопаді минулого року за прогули засідань комітетів і неучасть у голосуваннях на засіданнях Верховної Ради. Всього було оштрафовано 78 депутатів. Про це в середу, 29 січня, повідомляє Громадський рух Честно з посиланням на відповідь Головного організаційного управління Апарату ВРУ на запит.

“Відповідно до розпорядження голови Верховної Ради, 78 народних депутатів припинили відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням ними депутатських повноважень”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що найбільший відсоток прогульників виявився у фракції ОТЗЖ: там половина нардепів не отримали “депутатських”.

Також серед прогульників комітетів – п’ятий президент Петро Порошенко, голова партії Слуга народу Олександр Корнієнко, співголова фракції ОТЗЖ Вадим Рабинович, сім’я Льовочкіних і член Опозиційного блоку Вадим Новинський.

Найбільша кількість пропущених голосувань на пленарних засіданнях у листопаді – у депутатів від партії Слуга народу Олександра Дубинського (93,3%), Олексія Жмеренецького (93,3%) і екс-депутата Олексія Кучера (93,3%; призначений головою Харківської ОДА), позафракційного мажоритарника Дмитра Шенцева (91,8%) і представника ОТЗЖ Юрія Солода (91%).

Крім того, в листопаді 23 народних депутати без поважних причин не брали безпосередньої участі в більш ніж 50% засідань комітетів Верховної Ради України, до складу яких вони обрані.

Зокрема, заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва, депутат від ОТЗЖ Юлія Льовочкіна в листопаді пропустила 100% засідань комітету (в листопаді їх було два) і 105 голосувань (78,4%) на пленарних засіданнях парламенту.

Також єдине в листопаді засідання пропустив голова підкомітету з питань міграційної політики і громадянства, співголова фракції ОТЗЖ Вадим Рабинович. Також Рабинович пропустив 102 голосування (76,1%) на пленарних засіданнях парламенту.

Секретар Комітету з питань екологічної політики та природокористування, депутат від ОТЗЖ Олександр Фельдман був відсутній без поважних причин на 71,40% засідань комітету (в листопаді їх було сім) і на 111 голосуваннях (82,8%) на пленарних засіданнях Ради.

Серед прогульників комітетів і Ради – нардеп від ОТЗЖ Ігор Абрамович, Слуга народу Ігор Васильківський, депутат від Голосу Леся Василенко (зазначила, що пропустила через хворобу), представник депутатської групи За майбутнє, мажоритарник з Волині Ігор Гузь та інші.

У той же час, в Апараті ВР повідомили, що в грудні зарплату отримали всі, незважаючи на те, що за даними Порталу відкритих даних і сайту ВРУ, в грудні 41 народний депутат не брав участі в більш ніж 30% голосувань у Раді і 40 нардепів були відсутні під час більш ніж 30% голосувань. Частина з цих депутатів, ймовірно, була відсутня з поважної причини, але цієї інформації на сайті Ради немає.

Відзначається, що розмір витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень, встановлюється в розмірі місячної заробітної плати нардепа і в 2019 році становив 38 тисяч 20 гривень на місяць.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!