ЛЕНТА

Нарізав завдань. Гарячі реформи від Зеленського

Володимир Зеленський зібрав у себе керівництво держави і взявся ставити завдання, причому з жорсткими тимчасовими рамками і погрозами наслідків, у разі їх невиконання.

Про поділ влади, незалежність її гілок, схоже, всі забули. Зеленський обіцяє реформи – швидкі і жорсткі.

Вся влада в одних руках

Президент Володимир Зеленський обіцяє “гарячі” реформи, адже на його думку, для цього є політична воля всіх гілок влади.

“Щоб бути демократичною країною, потрібна система стримувань і противаг. Але давайте чесно, між нами, 28 років вона працювала дуже гібридно: фактично, як система стримувань апетитів і хотілок… Усі гілки влади були, як лебідь, рак і щука (з відомої байки), від чого наша країна, в кращому випадку, просто стояла на місці”, – сказав Зеленський.

За його словами тепер, “все це йде в минуле”. Глава держави запевнив, що зараз є унікальний шанс провести всі необхідні реформи.

“Для цього є все: політична воля президента, є більшість у Верховній Раді є налаштований працювати уряд. Немає тільки одного – часу. Суспільство не буде чекати кілька років”, – сказав Зеленський.

Доручення

Відповідальними за ті чи інші рішення найчастіше визначалися прем’єр Олексій Гончарук та профільні міністри, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, голова фракції Слуга народу Давид Арахамія і голови профільних комітетів.

Ось список лише частини обіцянок і доручень

 • Внести на розгляд парламенту проект державного бюджету на 2020 рік. Термін – до 15 вересня.
 • Внести законопроект про ринок землі – до 1 жовтня. Ліквідація мораторію на продаж землі – до 1 грудня.
 • Підготовка до масштабної приватизації. Перший конкурс повинен бути проведений до 1 квітня 2020 року.
 • Переведення процедури отримання всіх дозвільних документів в електронну форму – до кінця року.
 • Зниження вартості підключення українців до електро- та газових мереж – до 1 січня.
 • Легалізація грального бізнесу і видобутку бурштину: внести законопроекти до 1 жовтня, схвалити – до 1 грудня.
 • Створення умов для зниження кредитних ставок – до 1 жовтня.
 • Повний аудит держреєстрів, створення умов для проведення електронних виборів і перепису – до 1 грудня.
 • Створення служби фінансових розслідувань. Законопроект – до 1 жовтня, схвалення – до 1 грудня.
 • Посилення відповідальності за тіньове господарювання – до 1 грудня.
 • Прийняття нової редакції Трудового кодексу – до 1 січня.

Садити – звільняти

Зеленський заявив, що склад судів першої інстанції слід повністю оновити ще в 2019 році, а недоброчесних суддів він буде позбавляти посади і звання.

“Через недолугу судову реформу ми не отримали перезавантаження судової влади і поновлення – навпаки, попередня влада робила все, щоб судді залежали тільки від неї. Тільки рішучими заходами можна змусити виконувати закон. Такими рішучими заходами є щотижневе позбавлення суддівських мантій, недостойних високого звання судді. Причому чистка повинна стосуватися всіх – і, в першу чергу, суддів вищих інстанцій”, – заявив Зеленський.

Суди першої інстанції, за його словами, повинні бути наповнені новими суддями. Більше 2 тисяч вакансій повинні бути заповнені ще до Нового року.

“Але це повинна зробити вже нова Вища кваліфікаційна комісія суддів, яку буде перезапущено найближчим часом, згідно з поданим мною законопроектом”, – зазначив Зеленський.

За словами президента, більшість економічних невдач у державі – “на совісті нечесних суддів”.

“Ми всі з нетерпінням чекаємо запуску Вищого антикорупційного суду. Я так розумію, все йде за планом – 5 вересня активно починає працювати Антикорупційний суд. На жаль, парламент поки не прийняв законопроект про запобігання блокування суду надмірною кількістю справ – але я сподіваюся, що він це зробить протягом найближчих днів. Українське суспільство вимагає від Антикорупційного суду швидкого і якісного розгляду справ про топ-корупціонерів”, – підкреслив Зеленський.

Також Зеленський пообіцяв особисто допомогти очистити митну службу від “старих корупціонерів”.

Відповідальними за очистку митниці президент назвав прем’єра Олексія Гончарука, міністра фінансів Оксану Маркарову і главу Державної митної служби Максима Нефьодова, давши їм термін виконання завдання до 1 грудня 2019 року.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!