ЛЕНТА

Нацбанк пояснив, чому сповільнилася економіка

Зростання української економіки в III кварталі 2019 року склало 4,1% в річному обчисленні, тоді як у II кварталі цей показник склав 4,6% р/р. Про це повідомила прес-служба Нацбанку в суботу, 21 грудня.

Уповільнення зростання ВВП пояснюється слабкими показниками практично всіх базових видів діяльності і фінансового сектора, а за методом кінцевого використання – уповільненням зростання кінцевих споживчих витрат домогосподарств та істотним збільшенням негативно внеску запасів.

Проте Нацбанк очікував, що зростання реального ВВП в ІІІ кварталі складе 3,5%р/р. Серед основних причин більш жвавого, ніж очікувалося, зростання економіки – високі темпи зростання внутрішнього попиту як споживчого, так і інвестиційного, а також нарощування експорту.

У НБУ також зазначили, що очікуване ослаблення показників сільського господарства (збір врожаю переважно в III кварталі) і промисловості (внаслідок деякого погіршення зовнішньої кон’юнктури) зумовить уповільнення економічного зростання в IV кварталі. Прогноз НБУ на 2019 рік через жовтневий інфляційний звіт – 3,5%р/р – залишається актуальним.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!