ЛЕНТА

На Вінничині квітнули не лише сакури, а й підсніжники та магнолії

Усім добре знайома з дитинства казка «12 місяців», де головна героїня у Новий рік збирала у лісі під­сініжники. Схоже, що ця диво-історія стала реаль­ністю, адже тепла зима внесла свої корективи й спантеличила квіти, які почали прокидатися ра­ніше терміну. На Вінниччині у продажу з’явилися червонокнижні підсніжники, й за букетики беруть 30-50 гривень. Торговців вже бачили на трасах та ринках.

– Зараз в Україні, згідно з кліматичним циклом, повинні бути холодні зими з температурою повітря до 20-30 град. морозу. Місяць видався дуже теплим, подекуди температура сягала 15 градусів тепла, тож такому цвітінню вже ніхто не дивується! Підсніжники квітнуть, коли прогріється земля! Я такого, звісно, не пам’ятаю. За свої майже 60 років життя такої зими, такого грудня – не пам’ятаю, — каже наш читач Микола Козак. — Але ми радіємо, дивлячись на це чудо на Новий рік та Різдво! Й даруємо своїм чарівним жінкам букетики цих милих квітів, які вирішили нас здивувати.

Крім того, на адресу редакції телефонують читачі й розповідають, що у Вінниці зацвіли кульбаба та магнолії.

– На вулиці Данила Галицького все дерево у бруньках й невдовзі радуватиме рожевими квітами, які мають неймовірний аромат, — каже вінничанка Катерина.

А в декого із зимової сплячки прокинулися бджоли й почали вилітати з вуликів. Пасічники занепокоєні, адже через тепло комахи почнуть розмножуватися. Інші наші читачі у розпал зими на вулицях бачили комарів. Вчені кажуть, що це аномальне явище, яке пов’язане з глобальним потеплінням.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!