Вражаючий знімок був надісланий міжпланетною станцією «Марс Експрес» і опублікований на сайті Європейського космічного агентства – фотографія заповненого льодом кратера Корольова.

Про це пише інтернет видання Politeka: знімок кратера був отриманий за допомогою стереокамери високого дозволу HRSC, яка знаходиться на борту орбітального апарату. Під час п’яти прольотів станції по орбіті навколо Марса було зроблено декілька окремих зображень, які й склали цю фотографію.

Кратер з льодом має масштабні характеристики. Попередньо об’єм льоду в кратері оцінили приблизно в 2 тисячі кубічних кілометрів. Діаметр озера становить близько 81,4 кілометра. Розміщення кратера – північна півкуля планети Марс, район низовин, що знаходиться на південь від Олімпії Унде – великого району, покритого дюнами. Товщина цілорічної крижаної шапки досягає 1,8 кілометра.

Попри те, що на Марсі спостерігається зміна пір року, саме озеро не тане, причиною цього є таке цікаве явище як «крижана пастка». Оскільки дно кратера лежить на глибині двох кілометрів, холодна атмосфера над льодом залишається нерухомою, створюючи охолоджуючий шар. Він не дозволяє крижаній шапці нагріватися і випаровуватися навіть в теплі сезони.

Раніше вчені виявляли тіньові ділянки на поверхні Венери. Припускають, що найімовірніше вони впливають на клімат на планеті.

«Передбачається, що частинками, що утворюють темні плями, є хлорид заліза (III), аллотропии сірки і діоксид сірки. Однак поки присутність цих речовин не може пояснити властивості темних плям, їх виникнення та поглинання », – сказала Йон Джу Лі, автор доповіді.Йон Джу Лі