ЛЕНТА

Ніхто не сховається: лазер Пентагону знайде людину за серцебиттям

Jetson здатний на відстані ідентифікувати людину з точністю до 95%

У Пентагоні з’явився прототип інфрачервоного лазера, який може ідентифікувати людей за серцебиттям. Проект називається Jetson і використовує лазерний віброметр для виявлення рухів на поверхні шкіри, викликаних пульсом людини. Точність лазера залишається досить високою на відстані до 200 метрів. Про це повідомляє Technology Review.

Медиками здавна відомо, що серцебиття кожної людини унікальне. Ґрунтуючись на цій особливості організму, проект Jetson зможе на відстані ідентифікувати людину з точністю до 95% при оптимальних умовах. Перевагою технології Пентагону є те, що лазер працює набагато далі, ніж система розпізнавання осіб, чистіше, ніж дактилоскопія, безпечніше, ніж сканер сітківки ока, а найголовніше – ритм серця неможливо підробити, продублювати або змінити.

Незважаючи на всі переваги, у Jetson знайшлися й недоліки. Лазер може визначати серцебиття на відстані лише на голій шкірі або через тонкий матеріал, типу майки. Більш щільний одяг, такий як піджак або худі робить його неефективним. Також системі потрібно близько 30 секунд, щоб створити досить хороший профіль для аналізу, при цьому сканована особистість повинна бути нерухомою впродовж цього часу.

Ідентифікація людей по серцю є дуже точною

Згідно з документами Управління технічної підтримки по боротьбі з тероризмом (CTTSO), Jetson знаходиться в розробці протягом декількох років і планує скоротити час відгуку до 5 секунд і збільшити точність до 98%. Пентагон розглядає можливість використання лазера у військових цілях і для спостереження, але є також кілька практичних і комерційних можливостей.

Сканування серцевого ритму може використовуватися в якості біометричного рішення для мобільних пристроїв. Apple, наприклад, вивчає цю технологію як мінімум з 2010 року. Вона також може використовуватися в медичних і клінічних цілях. Можливе створення бездротових кардіомоніторів. Системи без пропуску для охоронюваних будівель були б ще одним варіантом використання.

Варто зазначити, що у військово-повітряних сил США схожа технологія вже давно є, відома під назвою VIBE. Вона не здатна розпізнавати особистості людей, але працює з технікою – визначає, яким видом двигуна оснащена та чи інша машина, спеціальний алгоритм використовує дані про коливання корпусу техніки.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!