ЛЕНТА

Осіннє рівнодення 2019: коли відбудеться і що означає

Коли відбудеться осіннє рівнодення в 2019 році: точна дата і час

Коли буде осіннє рівнодення в 2019 році? Що означає рівнодення, які у нього особливості, як веде себе Сонце, і що відбувається в цей період з космічними тілами, дізнайтеся в нашій статті.

 

Точна дата осіннього рівнодення 2019

Така важлива для Землі подія як осіннє рівнодення в 2019 році відбудеться 23 вересня о 9 годині 50 хвилин за київським часом. Примітно, що рік від року це астрономічне явище може відбуватися в різні дні місяця – 22 або 23 вересня.

Що означає осіннє рівнодення: цікаві факти

  • З наукової думки рівнодення – це момент, коли центр Сонця в своєму видимому для Землі русі по екліптиці перетинає небесний екватор і перевалює з північної півкулі в південну.
  • День осіннього рівнодення в Північній півкулі знаменує початок астрономічної осені. А ось в південній частині Землі, навпаки, з цього дня настає астрономічна весна. І триватиме це до середини грудня, тобто зимового сонцестояння.
  • Після найтривалішого дня літнього сонцестояння, 21 червня, літній день поступово зменшується, північна півкуля Землі прогрівається все менше, світлий час доби поступово скорочується, а ніч навпаки, стає довшою, і справа йде до зими.
  • За тривалістю день дорівнює ночі і становить 12 годин, тобто півдоби. Це твердження вірне, виходячи з назви рівнодення, а також за математичними підрахунками.
  • Але ось закони фізики вносять свої корективи через рефракції і особливостей заломлення світлових променів в атмосфері, і фактично денний час на рівнодення виходить трохи довше ночі.

Зауважимо, що в день осіннього рівнодення Сонце вранці піднімається чітко на сході, а ввечері сідає чітко на заході.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!