ЛЕНТА

ПДФО, ЄСВ та військовий збір планують об’єднати в один податок

Наступного року у рамках податкової реформи планується запровадження єдиного податку для громадян, який складатиметься з ПДФО (податок на доходи фізичних осіб), ЄСВ (єдиного соціального внеску) та військового збору.

Про це повідомив глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю «Мінфіну».

За його словами, наразі зміна оподаткування доходів — ядро податкової реформи.

Що планують

Також замість єдиної ставки податку на доходи громадян у розмірі 18%, планують ввести декілька: базову, підвищену і знижену. Остаточні розміри ставок поки не відомі, але мінімальна ставка становитиме 15%.

Кінцевим етапом податкової реформи стане запровадження загального декларування, яке не буде обов’язковим для всіх, але матиме привілеї.

Якщо ви платите податок за звичайною, базовою ставкою, можете не подавати декларацію. Але якщо ви подасте, вам перерахують податки за мінімальною ставкою, держава поверне розписку про податок та, можливо, виплатить кешбек.

Крім цього, розглядають можливість запровадження практики віднімання з доходів витрат на оренду житла, лікування, утримання літніх батьків старше 80 років та на відпочинок в Україні.

Які відсотки наразі

  • Податок на доходи фізичних осіб складає 18% та застосовується майже для всіх видів доходів громадян.
  • Основна ставка ЄСВ становить 22%.
  • Військовий збір складає 1,5% від нарахованої заробітної плати.
Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!