ЛЕНТА

Плівки Гончарука: усі частини гучного зливу інформації з закритої зустрічі

Ввечері у середу, 15 січня, в мережу потрапили аудіозаписи, зроблені нібито на нараді з прем’єр-міністром України, де нібито Олексій Гончарук дозволив собі неоднозначні висловлювання на адресу голови держави Володимира Зеленського. Оприлюднення записів спровокувало значний резонанс серед ЗМІ та парламентарів, а сам Гончарук зранку 16 січня записав відеозвернення до тих, «хто бореться проти нас», водночас не уточинивши чи записи розмов є правдивими.

Аудізаписи, які, як стверджується, були записані під час наради прем’єр-міністра з деякими міністрами та чиновниками були опубліковані на анонімному Youtube-каналі.

«Історія як Олексій Гончарук, Оксана Маркарова (міністр фінансів – ред.), Яків Смолій (голова НБУ – ред.), Катерина Рожкова (заступниця голови НБУ – ред.), Юлія Ковалів (заступниця глави Офісу президента – ред.), Дмитро Сологуб (заступник голови НБУ – ред.) та Тимофій Милованов (міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – ред.) збиралися на нараду до «тупого президента» Зеленського», – йдеться в описі відео.

Учасники наради розмовляють російською. Голос, схожий на голос Гончарука, просить допомогти йому пояснити президенту на запланованій нараді з питань економічної політики, що відбувається з курсом, за рахунок чого він зміцнюється, чи є в бюджеті дірка в 50 млрд грн та причини уповільнення показників економічного зростання в 4 кварталі 2019 року.

Під час зустрічі чоловік, голос якого, як передбачається, належить прем’єр-міністру Олексію Гончаруку, неодноразово дозволяв собі неоднозначні висловлювання на адресу голови держави.

Зокрема, нібито Гончарук каже про Зеленського, як про людину, що не розбирається в економічних процесах, так якій потрібно постаратися, щоб «пояснити зрозуміло», наприклад, причини зміцнення курсу гривні.

«У Зеленського дуже примітивне, в сенсі – просте, розуміння економічних процесів. Він розуміє: є платіжний баланс, він сильно змінюється, а гривня сильно зміцнилася. Аномально. Він шукає відповідь на це питання», – говорить нібито Гончарук.

Також він підкреслює, що президенту потрібно показати, що ресурси стали дешевшими, і визнає, що сам є повним профаном в економіці.

Далі на запису нібито Гончарук зазначає, що поки він і його колеги не придумають зрозумілі відповіді на запитання Зеленського, йому в голову буде «прилітати хрінь на тему облігацій”, оскільки в його голові «є туман».

«Тому що поки у нас не буде у президента в голові відповіді на питання, у нього буде порожнє місце там і до нього буде прилітати ця хрінь на тему облігацій. А вона потрапляє в голову тільки тому, що у нього є туман на цю тему», – додав співрозмовник.

Незабаром у мережі з’явилася друга частина прослуховування. На запису в обговоренні, окрім перерахованих у першій частині, нібито беруть участь також міністр Тимофій Милованов і заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Невдовзі після оприлюднення нібито прослуховування засідання Кабміну з’явилася інформація про відставку прем’єр-міністра. У Кабміні спростували чутки про відставку Гончарука.
«Інформація щодо заяви про відставку прем’єр-міністра не відповідає дійсності», – йдеться в повідомленні.

Також у прес-службі заявили, що Кабінет міністрів не має інформації щодо справжності жодного аудіо- чи відеозапису, які поширюються в мережі інтернет.

Після публікації таких аудіозаписів у фракції «Слуги народу» повідомили, що готові підтримати його заяву про відставку, якщо він її напише.

Проте, увечері 15 січня в парламентській фракції «Слуги народу» пройшло голосування з питання відставки Прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Інформацію про це підтвердила народний депутат від фракції Ірина Верещук.

«Мої колеги висловлювали обурення такими висловлюваннями пана прем’єра Гончарука. Ми не будемо стверджувати, тому що це голос лише схожий на прем’єра Гончарука. І ставили питання щодо його можливої відставки. Ми навіть голосували. Тобто, це було сигнальне голосування», – сказала Верещук, інформує Еспресо.TV.

Заступниця голови офісу президента Юлія Ковалів заперечує свою участь у нараді за участю прем’єр-міністра Олексія Гончарука, нібито аудіозапис якої поширюють в інтернеті.

«На плівках, які були поширені сьогодні в соціальних мережах, я вказана як один із учасників зустрічі, де обговорювалися економічні питання. Будь-хто, знайомий зі мною, скаже, що на плівках не мій голос і не мій стиль спілкування. А якщо ці переговори справді мали місце, то я не знаю ні коли, ні де вони відбувалися», – повідомила Ковалів на сторінці у Facebook.

У фракції партії «Слуга народу» вважають оприлюднення записів провокацією групи Коломойського проти Гончарука, інформує LB.ua.

Джерело повідомило, що на засіданні як такого обговорення оприлюднених у мережі записів не було. Цю тему порушувала група депутатів на чолі з Олександром Дубінським.

«Вони спробували прокачати тему недовіри до прем’єра, руки підняли трохи більше ніж 10 депутатів. Інші це сприйняли більше як провокацію. Гончарука на фракції не було, причина – зустріч в Офісі президента», – повідомило наше джерело.

«Це виглядає як спланована провокація окремої групи», – зазначило джерело.

За словами джерела, на засіданні фракції також дискутували про зміни в регламенті. Вирішили створити робочу групу для доопрацювання законопроекту.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!