ЛЕНТА

Приїхав на заробітки – потрапив до в’язниці: за кордоном заарештували сотні українців

Відомо, що з 2014-го року за нелегальні перевезення людей в Грецію та Італію заарештували 438 українців. Про це йдеться в розслідуванні “Примарний заробіток на торгівлі мігрантами”.

Так, укладені громадяни України заявляють, що не знали, на яку саме роботу погоджувалися. Згідно з розслідуванням, українців переважно вербували працювати в Туреччині. Спочатку їм пропонували роботу на туристичних суднах. І тільки за прибуттям на місце роботи вони дізнавалися, що доведеться нелегально возити мігрантів.

У Греції поліція і прокурори вирішили застосувати до морякам покарання у вигляді позбавлення волі на терміни, які вымериваются десятиліттями. Також вони знехтували доказами, які вказують на більш впливових учасників контрабандної мережі. Місцеві копи зробили так само, хоча знають про такий тип контрабанди мінімум 8 років.

Незважаючи на арешти контрабандистів нижчої ланки, європейські правоохоронці не змогли знешкодити мережу або заарештували її впливових учасників. На це є багато причин, які також проливають світло на ширшу проблему боротьби Європи з масовою міграцією морем.

Останні арешти демонструють певний прогрес, однак керівники контрабандної мережі все ще на волі.

На даний момент, багато громадян України сидять в грецьких в’язницях. Їх захисники стверджують, що Греція зацікавлена у тому, щоб надовго посадовити самих моряків, ніж шукати керівників контрабандних угруповань.

Колишня українська депутатка Ірина Суслова заявила, що наш уряд неодноразово закликало грецьку владу визнати моряків жертвами торгівлі людьми, а натомість зосередити увагу на викритті мережі контрабандних угруповань.

“Вони мають системні проблеми, які не можна вирішити за один день. І якщо вони не можуть вирішити цю проблему за один день, то вони взагалі не надто зацікавлені в її вирішенні “, – сказала вона.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!