ЛЕНТА

РНБО: Ракета потрапила в кабіну, пілоти загинули відразу

В України були докази ракетного удару по літаку МАУ в Ірані ще до того, як про це заявили в інших країнах. Про це в суботу, 11 січня, заявив Олексій Данилов у коментарі ВВС Україна.

“Ще до того, як Іран змінив свою позицію, ми знали цю інформацію. Ми знали цю інформацію ще до того, як її почали оприлюднювати наші шановні партнери з інших країн… Фахівці (українські – ред.) знайшли докази того, що це була ракета. З великою ймовірністю ми знаємо назву цієї ракети, знаємо, коли її купила іранська влада і знаємо, у кого її купила”, – сказав він.

Данилов вважає, що саме наявність у Києва цих доказів, а також публічні заяви про те, що серед основних версій є збивання ракетою, і вплинули на Іран, щоб той змінив позицію.

“Ми розуміємо, чому Іран змінив позицію: вони не розраховували, як будуть діяти наші фахівці”, – говорить глава РНБО.

“І за дуже короткий проміжок часу, з’єднавши всі інформаційні потоки, ми зрозуміли, що сталося. Ми не могли це зробити відразу публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран – це дуже складна країна і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців в зворотну сторону”, – зазначив він.

“Я думаю, що Іран зрозумів, що відпиратися вже нікуди, і в будь-якому випадку ми вже мали ці (докази – ред.) на українській стороні”, – заявив Данилов.

За словами глави РНБО, на фото, які оприлюднив Офіс президента, чітко видно, що ракета потрапила в кабіну пілота.

“Ми вважаємо це вже доведений факт, і тому ті переговори, які повинні були вести наші льотчики – вони припинилися відразу. Вони, на жаль, загинули відразу після першого удару”, – наголовив він.

На цих же фото, за словами секретаря РНБО, чітко видно отвори від виходу вибухових речовин.

“Це отвори від ракети. Ми не можемо зараз сказати, яка це саме ракета, але ми здогадуємося і знаємо її назву”, – сказав Данилов.

Він також повідомив, що 30% тіл вже ідентифіковані. Орієнтовно 20-21 січня їх повернуть в Україну.

Данилов також висловив упевненість, що іранська сторона повністю виплатить компенсацію родинам загиблих і вартість літака.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!