ЛЕНТА

Розпочався пepший Мaйдaн прoти Зеленського: тepпiння yкpaїнцiв зaкiнчuлocь, «нaм oбiцялu iншe»

За словами голова Союзу захисту підприємництва Сергія Доротича, бізнесменам під час передвиборної кампанії обіцяли зменшити вплив з боку держави, а також негайно провести податкову реформу.

Однак з приходом до влади президента Зеленського в Раді намагаються «протягнути» ті законопроекти, які підприємці ледь змогли «заморозити» ще за Петра Порошенка.

Крім того. Новий президент не радиться з бізнесом, як обіцяв ще до виборів, а потрапити на засідання профільних комітетів Ради підприємцям практично не вдається, додав Доротич. Саме тому, зазначив він, український бізнес не планує здаватися і готує новий податковий Майдан.

Обурення бізнесменів викликали три законопроекти – (№1053-1, 1073 і 12100), в яких йдеться про обов’язкове запровадження касових апаратів для ФОП, «премії» покупцям за наведення, де продають товар без чеків, а також різке збільшення штрафів за найменші податкові помилки.

Перші два націлені на бізнес вже узгоджені в профільному комітеті парламенту.

Зокрема, у проекті 1053-1 пропонують впровадити так звані програмні РРО. Тобто, підприємцям вже не стануть змушувати купувати касові апарати. Для економії коштів можна буде користуватися спеціальною програмою на будь-якому гаджеті. Це значить, що торговим точкам дозволять видавати не паперовий, а електронний чек, який продублюється в базі податківців. Однак бізнесмени не задоволені такою ідеєю.

За їх словами, паралельно в проекті з’явилася норма про те, що торгова точка повинна роздруковувати свої екземпляри чеків і зберігати їх у себе. Тобто, все одно навіть дрібний магазин або лоток повинен придбати принтер і друкувати чеки в форматі А4. А штраф за першу помилку ФОП зросте з 1 гривні до 150% від вартості товару.

Ще більшу хвилю обурення викликав проект №1073. У ньому пропонують видавати премії покупцям-стукачам, які виявили точки продажів без чеків.

Найбільш «драконівським» підприємці назвали законопроект №1210. Якщо Рада його затвердить, то він вплине на всю систему оподаткування України, помітно розширить права податківців і збільшить штрафи для ФОП.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!