ЛЕНТА

Скандал з тризубом. Туманні пояснення Британії

Британський уряд відреагував на появу українського символу тризуба, який є офіційним гербом України, у посібнику з екстремістських символів, створеному поліцією Великобританії.

У Лондоні заявили, що мають прикрість через це і підтвердили свою прихильність до незалежності і територіальної цілісності України. Однак відповідь королівства не задовольнила МЗС України.

Герб України поряд з нацистською свастикою

19 січня посольство України у Великобританії зажадало від британської поліції прибрати український тризуб, який антитерористичний відділ британської поліції включив у посібник з питань екстремізму для британських вчителів і медичного складу.

Підручник був виданий в червні 2019 року в рамках програми Превенція в боротьбі з радикалізацією, призначеної для того, щоб зловити осіб, які можуть загрожувати вчиненням терористичного насильства.

Британська преса публікувала фотографії з посібника, де тризуб розмістили в розділі з татуюваннями поруч зі свастикою і символами військових структур Третього Рейху, а також нацистським гаслом 14/88.

Тризуб у переліку екстремістських символів

На них звернула увагу газета Guardian, яка також писала, що в туторіалі британської поліції згадуються не тільки неонацисти, а й екологічні організації і рухи Greenpeace і Extinction Rebellion.

“Включення тризуба, конституційного символу герба України, у посібник з питань екстремізму для британських вчителів і медичного складу, підготовлений контртерористичною поліцією, є надзвичайно обурливим”, – йдеться в повідомленні українського посольства.

20 січня Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву, у якій пояснило, що Державний герб бере свій початок з Київської Русі і є одним із символів єдності українців.

У повідомленні МЗС також йдеться, що тризуб використовується як держорганами, представниками владних структур, так і громадськістю.

“Будь-яке пов’язування Державного герба з екстремізмом ображає почуття мільйонів осіб в Україні і за її межами”, – підкреслили в міністерстві.

У відомстві також закликали британський колег до офіційного пояснення і виключення тризуба з переліку екстремістських символів.

Незабаром на скандал відреагувало британське посольство в Києві. У заяві говориться, що британська влада поважає офіційну символіку української державності.

“Ми маємо усвідомлення і сповнені гіркоти того, якої образи завдали появою українського тризуба в “наочному посібнику” британської поліції… Британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності, у тому числі Прапор, Герб і Гімн. Ми визнаємо, що тризуб має конституційне, історичне і культурне значення для українців”, – сказано в заяві посольства.

У британському диппредставництві також підкреслили, що не всі наведені в брошурі символи представляють інтерес у рамках антитерористичної діяльності.

Про це також сказав заступник спеціального уповноваженого поліції Лондона Дін Гайдон. У розмові із журналістами він заявив, що посібник створили для того, щоб допомогти поліції “визначити і зрозуміти знаки і символи”, але багато хто з них “насправді не представляють інтересу” в боротьбі з тероризмом.

У розділі організацій, які сповідують ідею домінування білої раси, подано символіку українського полку Азов, який воював на Донбасі.

Зазначимо, що минулої осені 39 американських конгресменів закликали внести батальйон Азов, який є полком Національної гвардії України, до переліку терористичних організацій. Самі “азовці” назвали це звернення “інформаційною атакою на Україну”.

Однак Київ не був задоволений поясненням британської сторони. Як написав міністр закордонних справ Вадим Пристайко на своїй сторінці у Twitter, уже настав час, коли необхідно видалити тризуб з посібника.

“Україна не отримала чіткої відповіді на просте запитання: чи буде тризуб виключений з посібника по екстремізму. Чекаємо подальших роз’яснень від британської сторони”, – підкреслили, у свою чергу, в українському посольстві в Британії.

На момент публікації матеріалу український тризуб усе ще був у посібнику.

У соціальних мережах українці також висловлювали своє обурення. Зокрема користувач Євген Ковальчук припустив, що, у зв’язку з процесом виходу з ЄС, у Британії “зросла кількість сприятливих ідіотів”.

Користувачі також жартували, чи зможуть вони показати свій український паспорт, на якому зображено тризуб, під час перетину британського кордону.

Однак дехто вважає, що в цьому також винні ті, хто відповідав за інформаційну політику в усі роки незалежності України.

У 2018 році Державному гербу України виповнилося 100 років. За часів Руси-України тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Київський князь Володимир Великий карбував тризуб на монетах.

А в 1918 році знак з монет взяли за основу для малюнків герба і печатки Української Народної Республіки. Після березня герб почали друкувати на грошових банкнотах і поштових марках номіналом 10, 20, 30 і 40 кроків.

Після того, як прийшли в Україну більшовики і були витіснені війська УНР, за межами України певний час діяли дипломатичні представництва, які використовували тризуб на бланках і печатках.

З тих пір до 1991 року, за часів СРСР, герб був заборонений, його використовували різні організації діаспори, Карпатська січ, ОУН та УПА, художники інтерпретували символ у своїй творчості.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!