ЛЕНТА

Трuмaтeсь! Мu пoвuннi бyлu Вaм цe пoвiдoмuтu: Вже відомо, як позначиться на українцях вuбyхu рeaктuвнoї ycтaнoвкu в РФ

Вибухи на військовому полігоні біля Архангельська, за попередньою оцінкою фахівців Державної інспекції ядерного регулювання України не загрожують українським регіонам радіологічними наслідками, пише УНН .

За інформацією українського відомства, склад джерел викидів, кількість, активність, форма застосування, потужність вибуху і тривалість пожежі в даний час не відомі. При цьому, доступні “для аналізу експертні думки дозволяють припустити, що в результаті вибуху сталося руйнування і розсіювання” ізотопних джерел живлення “, що призвело до короткострокового підвищення радіаційного фону (до 2 мкЗв-год на відстані 40 км на схід від місця події)”.

“Перше і єдине повідомлення про короткостроковому підвищення радіаційного фону (гамма-випромінювання) за даними датчиків автоматизованої системи радіаційного моніторингу було розміщено на офіційному сайті адміністрації м Северодвинск 8 серпня в 14.35. Згодом це повідомлення було видалено з посиланням на те, що “розслідування події знаходиться в компетенції Міністерства оборони РФ”. Цей факт був розцінений російським і міжнародним суспільством як черговий приклад приховування владою масштабу і наслідків події і спровокував різні інтерпретації в інформаційному просторі “, – зазначено в повідомленні служби.

Фахівці також повідомили, що: “Така подія не є ядерним вибухом, не повинно супроводжуватися появою радіоактивного йоду-131, і, з урахуванням відстані і даних метеопрогнозу, не загрожує території України радіологічним наслідків, що вимагають прийняття заходів захисту і безпеки для громадян, майна та довкілля “.

За прогнозом Українського Гідрометцентру ГСЧС, в зону несуттєвого ризику по траєкторії руху повітряних мас, потрапляє східна частина Луганської області, при цьому будь-яких змін радіаційного фону (гамма-випромінювання) не очікується

Варто нагадати, що після вибуху реактивної установки в РФ радіаційний фон перевищував норму в 4-16 разів.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!