ЛЕНТА

У новій Раді зафіксовано перше кнопкодавство

У Верховній Раді IX скликання у вівторок, 10 вересня, зафіксований перший випадок кнопкодавства. У ньому громадський рух Чесно викрив позафракційного нардепа, мажоритарника-самовисуванця з Донецької області Олександра Ковальова.

Відзначається, що Ковальов проголосував замість іншого депутата на ранковому засіданні під час голосування за президентський законопроєкт про імпічмент.

Судячи з відео, Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова.

У результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував “за”.

У коментарі Ковальов спочатку спростовував факт кнопкодавства, але після перегляду відео, фактично, визнав, що порушив Конституцію (ст. 84).

“[Ставлюся до кнопкодавства] дуже негативно… Там видно, що я кнопку натиснув? Погано, дуже жахливо… Якщо взяти систему зважування гріхів, що порушено за якісь періоди, то нехай це буде най-найменший гріх, бо вже порушено більше… Якщо вже боротися за Конституцію, то давайте з більшого боротися, а кнопка… “, – заявив депутат.

У той же час, Максим Єфімов на питання громадських діячів, чому Ковальов голосував за нього, почав відбуватися жартами:

“Магія була в тому, що я заліз під ручку і натискав на кнопку… Я був під столом і натискав на кнопку. Відчепіться від мене, будь ласка”, – сказав Єфімов.

Олександр Ковальов був обраний в окрузі №51 у Донецькій області. Велика частина округу розташована на непідконтрольній Києву території, тому вибори там відбулися тільки на двох ділянках у прифронтовому селищі Зайцеве Бахмутського району. 51-річний Ковальов переміг, отримавши лише 220 голосів (33%), що є найменшою кількістю голосів, відданих за мажоритарника-переможця в історії українських виборів.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!