ЛЕНТА

У Раді оприлюднено текст законопроєкту про імпічмент

На сайті Верховної Ради в п’ятницю, 30 серпня, опублікований текст законопроєкту про імпічмент президенту. Ініціатором проєкту закону №1012 є глава держави Володимир Зеленський.

“Метою і завданнями прийняття цього законопроєкту є створення правових основ для забезпечення реалізації народними депутатами України як представниками українського народу парламентського контролю за дотриманням главою держави Конституції і законів України, відновлення системи стримувань і противаг шляхом забезпечення можливості практичної реалізації процедури імпічменту президента України”, – йдеться в пояснювальній записці.

Проєкт закону передбачає, що Верховна Рада може усунути президента з посади в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту має ініціюватися більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Пропонується, що внесене на розгляд парламенту письмове подання про ініціювання імпічменту має містити правове обґрунтування необхідності утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка буде утворюватися у складі народних депутатів (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп), спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

Після прийняття рішення про звинувачення президента Верховна Рада повинна звертатися в Конституційний Суд (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з поста в порядку імпічменту) і Верховний Суд (для отримання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Передбачається, що рішення про імпічмент президента буде вважатися прийнятим, якщо за нього проголосує не менше трьох чвертей народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!