ЛЕНТА

У США випробували міжконтинентальну ракету

США провели черговий успішний тестовий запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III (Мінітмен-3). Про це повідомляє Командування глобальних ударів ВПС США в середу, 2 жовтня.

Ракета була запущена об 11:13, за Києвом, (01:13 – за тихоокеанським часом США) із шахтної пускової установки на авіабазі Ванденберг у Каліфорнії.

Неозброєна головна частина ракети пролетіла 6,76 тис. кілометрів і вразила задану ціль на американському полігоні в районі атола Кваджалейн (Маршаллові острови) у центральній частині Тихого океану.

“Випробування демонструє, що ядерне стримування Сполучених Штатів є надійним, гнучким, готовим і відповідним чином пристосованим для стримування загроз XXI століття і підтримки наших союзників”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що “тестові пуски не є реакцією або відповіддю на світові події або регіональну напруженість”.

Це вже четверте випробування МБР Minuteman III в поточному році. Попередні були проведені 6 лютого, 1 і 9 травня. У середньому щороку проводяться чотири таких пуски. У 2018 році були здійснені три успішних випробувальних пуски ракети – 25 квітня, 14 травня і 8 листопада.

Minuteman III з дальністю дії 12 тис. км є єдиною МБР шахтного базування в складі стратегічних ядерних сил США. На цей момент США мають у своєму розпорядженні загалом 400 таких ракет, кожна з яких здатна нести до трьох ядерних боєголовок. Ці МБР несуть бойове чергування поблизу авіабаз Мальстром (Монтана) у складі 341-го ракетного крила, Воррен (Вайомінг) у складі 90-го ракетного крила і Майнот (Північна Дакота) у складі 91-го ракетного крила.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!