ЛЕНТА

Ціни на “другий хліб” впали, але радіти зарано: фермери розповіли, скільки коштуватиме картопля

У 2019 році ціни на сезонні овочі восени не особливо тішили українців: сильно подорожчали помідори, картопля і капуста. Але приблизно у 21-22 числах жовтня ціни на картоплю нарешті зрушили з місця і почали падати.

Як повідомляють виробники картоплі, до кінця жовтня знизилася активність покупців на ринку. Якщо ще кілька тижнів тому люди буквально змітали все з прилавків, то зараз інтересу до продукту стало менше. При цьому, пропозиції на ринку менше не стало. Саме тому ціна стала падати.

В даний момент кілограм картоплі можна купити за 8-11 гривень (0,32-0,44 долара/кг). У порівнянні з попереднім тижнем, вартість картоплі впала на 8%. Оптова ціна теж впала. Однак, варто зазначити, що навіть такий цінник перевищує вартість картоплі восени 2018 року в 3,3 раза.

За словами фермерів, радіти зниженню ціни не варто – в зимовий та весняний період вона істотно збільшиться, можливо, знову до 20-30 грн за кілограм. Поки що розпродають картоплю, яку не можна довго зберігати, а якісну приберегли до весни. До того ж, в цьому році Україну накрив неврожай, якого не було останній 10-15 років.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!