ЛЕНТА

“Я знав на другий день після катастрофи”: Зеленський розповів, чомусь мовчав про збиття українського літака в Ірані

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не міг публічно говорити про те, що Іран збив літак, хоча знав про це вже на другий день після авіакатастрофи. Про це Зеленський сказав в інтерв’ю ізраїльському 9 каналу.

“І я до них поїхав (до родичів загиблих – ред). Я до них поїхав, я не міг в публічному полі говорити: “Нас збили”, але я приїхав до них і сказав: “Крім співчуття і так далі, я приїхав до вас із важливою інформацією. Хочу, щоб ви точно знали, це повністю не технічна помилка. І не помилка ваших рідних, і не помилка нашого професійного екіпажу”, – сказав президент.

Зеленський також заявив, що вже на другий день після катастрофи йому було відомо, що літак МАУ збили збройні сили Ірану.

“Але в публічне поле не виходив, потрібні були дані і докази”, – зазначив він.

Президент також розповів, яким чином вдалося домогтися визнання Ірану.

“Я вважаю, що ми зробили кілька важливих кроків, які дали нам можливість натиснути на іранську сторону, і вони визнали, що це була не технічна поломка або помилка нашого екіпажу і літака МАУ. Ми домоглися їхнього визнання, завдяки, до речі, не тільки нашим професіоналам, не тільки нашої комісії, яка на місці там працювала, завдяки і Сполученим Штатам Америки, і Великобританії, США і Канаді, і, чесно кажучи, у нас було спілкування і з ізраїльською стороною теж”, – сказав Зеленський.

Зеленський також додав, що найважливішу роль у визнанні Тегераном зіграли саме українські фахівці, які вилетіли на місце аварії для розслідування.

“Ми зібрали 45 кращих фахівців, вони на місці нам показали і дотиснули”, – додав президент.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!