Плани, терміни, клієнти, нові завдання… Уся ця метушня повсякденного життя звалюється на наш мозок. І щоб витримати божевільний темп, потрібно вчасно про нього потурбуватися. Як це зробити? Використати хоча б один із 10 способів віддячити мозкові за тяжку працю.
1. Подрімати посеред дня
Усі ми чули про користь післяобіднього сну. І цьому є пояснення. Таке перезавантаження не лише відновлює фізичні сили, але й активізує діяльність мозку, покращує пам’ять і поліпшує настрій. Лише 10-15 хвилин сну здатні назавжди змінити ваші робочі будні. Адже після цього ви братиметеся за завдання з новими ідеями й наснагою.
2. Дозволити собі трохи творчості перед сном
Був тяжкий день? Помалюйте щось перш ніж лягати спати. Це допоможе не лише розвантажити мозок після робочого дня та розслабитися, але й активізує його творчу діяльність.
3. Сказати “ні” багатозадачності
Якщо прагнете максимальної продуктивності, навантажуйте мозок лише одним завданням протягом певного часу. Лише в такому режимі він здатен працювати найбільш ефективно. Як цього досягти з сучасним темпом життя? Відповідь проста: складайте робочий план і беріться за завдання послідовно. Врешті-решт, ви встигнете набагато більше, а стомитеся менше.
4. Жити активно
Кардіовправи — ось що необхідно вашому мозку. Біг, ходьба, плавання допомагають не лише підтягнути тіло, але й “підкачати” мозок, покращивши розумову діяльність. Лише 15-30 хвилин щоденних занять (підійдуть навіть піші прогулянки) слугуватимуть справжнім еліксиром для стомленого мозку.
5. Не відмовлятися від ручки й паперу
Завдяки комп’ютерам, планшетам, смартфонам та іншим ґаджетам більшість із нас усе рідше й рідше беруть до рук ручку і папір. А даремно! Дослідження показують, що використання звичайного блокноту й ручки активізують роботу мозку, покращуючи ефективність його діяльності.
6. Пам’ятати про вітаміни
Навантажуючи мозок новими завданнями щодня, не варто забувати про поповнення запасів поживних речовин, в першу чергу вітамінів. Скорегуйте свій раціон та забезпечте регулярне споживання вітамінів групи B, вітамінів C, D, E, P. Вони пришвидшать добову активність мозку, покращать коротко- й довготривалу пам’ять, підвищать кмітливість.
7. Вивчити іншу мову
Один із найкращих способів нагородити мозок за його працю. Вивчення нової мови — чудова зарядка для мозку, що відкриває його приховані ресурси й можливості. Для цього не потрібно далеко ходити, можна скористатися безкоштовними ресурсами в мережі Інтернет.
8. Грати у слова
Окрім того, що це заняття принесе вам задоволення й підніме настрій, гра у слова дуже корисна для розумової діяльності. Дослідження показують, що такі ігри, наприклад “Ерудит”, підвищують IQ та потужність роботи мозку.
9. Зайнятися медитацією
Медитація — один із найкращих форматів відпочинку, як фізичного, так і розумового. Вона заспокоює, знімає напругу і, відповідно до результатів досліджень, сприятливо впливає на всі частини мозку. Щоденні медитації відчутно покращують стан тіла й духу.
10. Бути оптимістом
Позитивне мислення необхідне вашому мозку для повного щастя й ефективної розумової активності. Оптимістичний настрій сприяє новим відкриттям, ідеям і можливостям, допомагає ставати кращими версіями себе та чудово мотивує розвиватися далі.
Можливо, більшість порад здадуться вам зужитими, однак задумайтеся, що з усього цього ви робите кожного дня?
