15 років за Крим і Донбас: українському журналісту пригрозили в’язницею в Росії

Депутат нелегітимної Державної Думи В’ячеслав Ніконов натякнув українському журналісту Роману Цимбалюку, що за його проукраїнську позицію в Росії йому могло б загрожувати 15 років в’язниці.

Свою завуальовану погрозу він озвучив, коментуючи скандал із затриманням в Києві директора РІА «Новости Украины» Кирила Вишинського і обшуками інших співробітників пропагандистського ЗМІ, в ефірі програми «60 хвилин» на телеканалі «Росія 1».

На думку Никонова, дії Служби безпеки України щодо журналістів РІА «Новости Украины» безпосередньо пов’язані з відкриттям Кримського моста. Депутат упевнений, що таким чином українцям вирішили компенсувати «психологічний шок». Потім він усміхаючись попросив гостей у студії і глядачів уявити собі аналогічну ситуацію в Росії і роль затриманого віддав Цимбалюку, який також був спікером ефіру.

«Ось стоїть Роман перед нами, журналіст. Ось уявіть, що зараз би Роману загрожувало 15 років за те, що у нього є український паспорт, і за те, що він писав в своїх репортажах, що Крим і Донбас, як він вважає, належать Україні. Уявляєте? Ось саме це зараз відбувається в Україні. в країні, яка заявляє, що вона демократична, а насправді, на жаль, являє собою зразок абсолютно недемократичної держави, що зневажає основні права людини. І це саме та причина, через яку жителі Криму віддали перевагу російському берегу», — зухвало висловився депутат Держдуми.

Сам Цимбалюк в інтерв’ю «Говорить Москва» заявив, що затримання Вишинського в Києві є цілком передбачуваним кроком України, з огляду на аналогічні дії Росії щодо українського журналіста Романа Сущенко.

Що стосується своїх перспектив подальшої роботи в якості шеф-кореспондента УНІАН в Москві, то Цимбалюк зазначив, що сподівається уникнути такого варіанту розвитку подій.

«Хотілося б, щоб у разі чого мені просто сказали: «Валіза, вокзал, Київ, забирайся звідси, бандерівська мордо!». Мене такий варіант влаштував би, звичайно, більше. Треба або тікати просто зараз, або просто не очікувати нічого такого. Мені дзвонили і головний редактор, і гендиректор і ставили питання, що ти собі думаєш з цього приводу. Теоретично, все повинно бути нормально», — сказав він.

 

за матеріалами «Обозреватель»

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

15 років за Крим і Донбас: українському журналісту пригрозили в’язницею в Росії
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook