ЛЕНТА

У водіїв-новачків заберуть все, права в першу чергу

Український уряд нещодавно змінив діючий Порядок тимчасового вилучення водійських посвідчень. Відомо, що тепер у початківців водіїв за порушення ПДР будуть забирати права назавжди.

Нагадаємо, що раніше з’явилося інше нововведення, водіям почали видавати перші права всього на два роки, і з обмеженим правом керування автомобілем – швидкість не повинна перевищувати 70 км/год. Про це пишуть українські ЗМІ.

Тимчасові права після закінчення двох років можна обміняти на постійні (які діють 30 років) без здачі іспитів та за умови, що було скоєно не більше двох адміністративних правопорушень. Якщо ж було три і більше порушень, тоді для отримання постійних прав потрібно здавати іспит.

Варто зазначити, що рішення про те, чи вилучаються права водія та на який термін, приймає суд. Поліція складає протокол, забирає права та видає тимчасове посвідчення водія на три місяці.

“Посвідчення водія, яке було вилучено, видається або Національною поліцією України після того, як сплачено штраф, або територіальним сервісним центром МВС після закінчення визначеного строку позбавлення права керування, яке вирішується в судовому порядку”, – розповіли в головному сервісному центрі МВС і додали, що проходження повторного навчання в автошколі, а також складання теоретичного і практичного іспиту передбачена тільки в тому випадку, якщо позбавлення прав управління транспортним засобом на певний строк було здійснене в судовому порядку.

Таким чином, нова постанова Кабміну поширюється тільки на тих водіїв, які вперше отримали права, діють два роки. У тому випадку, якщо за ці два роки, водій скоїв три і більше адміністративні правопорушення – для того, щоб отримати права на 30 років, йому доведеться пройти позачерговий медогляд і здати іспит.

Пройти повторне навчання в автошколі володарю “дворічних” прав потрібно буде тільки в тому випадку, якщо за цей термін у нього вилучили права в судовому порядку, тобто впіймали п’яним за кермом і т. д.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!