ЕКСКЛЮЗИВ

21 травня: Популісти виграли Італію!

В Італії з’явиться неймовірний уряд, США погрожують Ірану безпрецедентними санкціями, а Меркель прокотилася до Путіна

1. Головна, можливо, сьогоднішня новина – це поява домовленості про формування в Італії раніше небаченого уряду. По-моєму, це буде перший в Західній Європі кабінет міністрів, який можна назвати стовідсотково популістським. Створюють його ліворадикальний рух інтернет-демократії “П’ять Зірок” і праворадикальна партія “Ліга”, яка виступає за повну заборону на імміграцію. Головними будуть ліваки, оскільки на останніх виборах зуміли зібрати більше голосів. Дуже цікаво буде подивитися на те, як впорається зі своїми обов’язками уряд, де не буде жодного “перевіреного професіонала” або “міцного господарника”, а лише політичні новачки. Ну і головне: процес переходу влади до популістів виявився не хвилинним відхиленням, а загальносвітовим трендом. Після Італії, впевнений, буде Франція, а потім – Німеччина і Великобританія. Світ змінюється, безумство стає новою нормою. А норма стара перетворюється на нікому не цікавий мотлох. Не знаю, чи добре це, але от цікаво – це точно!

2. Одним з чинників перемоги популістів в Італії стала їхня обіцянка припинити потік біженців з Африки. Ті ж біженці зараз псують життя й іншим країнам півдня Європи. Чорногорія сьогодні оголосила про намір побудувати паркан з колючим дротом на кордоні з Албанією. Справа в тому, що з Албанії в цю країну постійним потоком йдуть африканці, які мріють пробратися далі на північ – до Хорватії – країну Євросоюзу. Чорногорцям такий транзит набрид. Як набридло і те, що Албанія, всупереч домовленостям, не приймає до себе назад тих біженців, яких чорногорці відловили вже на своєму боці кордону. Тому стіна залишається єдиним виходом із ситуації.

3. Про відокремлення від сусідів знову задумалася і Шотландія, що поки ще входить до складу Сполученого Королівства. Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що незабаром поставить питання про новий референдум з цього питання. Її, як і багатьох інших шотландців, зовсім не влаштовує процес виходу Великобританії з ЄС, а також можливі наслідки цього виходу для місцевої економіки. Буде неймовірно весело, якщо заради збереження членства в ЄС шотландці вийдуть зі складу королівства. Та й прихоплять з собою Північну Ірландію, яка зараз все більше обурена планами Лондона встановити повноцінний кордон з Ірландською республікою.

4. Поки Шотландці думають, як віддалитися від Лондона, російський олігарх Роман Абрамович мріє про зворотне. Йому дуже хочеться потрапити в це місто, де він фактично проживає останні десятиліття. Але йому не дають візу! Вперше, напевно, в своєму житті він зіткнувся з такою проблемою. Британці не хочуть бачити у себе людину з найближчого оточення Путіна, яка промишляла дуже сумнівними справами в 1990-ті роки. Я дуже сподіваюся, що слідом за Абрамовичем подібні проблеми виникнуть і у інших російських олігархів. Вони піднімуться проти Путіна тільки тоді, коли в пристойних країнах їм стануть повсюдно відмовляти у візах і можливості витрачати гроші. Ще дуже важливо, щоб європейці прогнали зі своїх шкіл і університетів дітей російських олігархів. З формулюванням “до моменту зміни політичного режиму в РФ”.

5. По суті, європейцям і північноамериканцям треба зробити з россійсікімі боярами те, що країни Латинської Америки зробили з Ніколасом Мадуро і венесуельської верхівкою у себе. Після “виборів” президента Венесуели, що відбулися в неділю, всій місцевій знаті заборонили в’їзд в будь-яку з країн Західної півкулі (крім Куби і Болівії), а також в усі інші нормальні країни світу. Мадуро і його зграя захопили в своїй країні владу і продовжують її знищувати неймовірно швидкими темпами. Дуже шкода і венесуельців і їхню чудову батьківщину, але повстати проти озброєного до зубів диктатора їм дуже складно.

6. Якщо повстання там все ж відбудеться, то одним з можливих напрямів втечі для Мадуро буде Росія. Місцевий узурпатор Володимир Путін із задоволенням дає притулок усім негідникам, яких прогнали з влади їхні власні народи. Але поки Мадуро не прилетів, Путін зустрічався з Ангелою Меркель. Німців, до речі, обурило, що при зустрічі Путін не потиснув їй руку, а подарував квіти. Бідній бундесканцлерін доводиться зустрічатися з цим діячем для обговорення різноманітних питань сучасного порядку. Головні – це, звичайно, будівництво “Північного потоку – 2” і ситуація навколо Сирії та Ірану. Крім того, вони, ймовірно, обговорили і ситуацію на сході України.

7. Тим часом у Франції чоловікам офіційно заборонили посвистувати і відпускати коментарі сексуального характеру на адресу жінок, що проходять повз. Така поведінка буде каратися штрафом у розмірі від 90 до 750 євро. Це було зроблено в рамках боротьби за права жінок, обіцяної Еммануелем Макроном на виборах. Однак місцеві жінки вважають, що цей закон став фіговим листком, покликаним прикрити безсилля президента і уряду в набагато більш важливих питаннях боротьби проти гендерного насильства. Я, до речі, завжди вважав Макрона безхребетним шоуменом і артистом, а зовсім не політиком. Ось і чергове підтвердження цієї позиції.

8. Ну і останнє на сьогодні: США пригрозили ввести проти Ірану безпрецедентно жорсткі санкції, якщо він не погодиться на виконання цілої низки американських вимог, на кшталт припинення допомоги своїм союзникам і допуску американських спостерігачів на будь-які, навіть секретні об’єкти всередині Ірану. Простіше кажучи, Тегерану запропоновано відмовитися від суверенітету, ставши країною “другого сорту”. Маю великі сумніви, що іранці на це погодяться. Якщо вони і справді не зможуть торгувати із зовнішнім світом, то просто змушені будуть наслідувати приклад Північної Кореї і створити атомну зброю. Як показує досвід, після цього з ними почнуть розмовляти в зовсім іншому тоні.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!