22 листопада День подяки: кому і за що дякують в цей день

22 листопада в США відзначатимуть День подяки – одне з найпопулярніших американських свят з давньою історією та унікальними традиціями

День подяки (Thanksgiving Day) позначений в календарі як державне свято в США і Канаді. З цього дня починається святковий сезон, який триває до самого Нового року. Відзначається День подяки в США в четвертий четвер листопада.

У 2018 року День подяки припадає на 22 листопада. Наступна за цим днем п’ятниця – це день великих розпродажів в магазинах по всьому світу, так звана “Чорна п’ятниця”.

Про історію та традиції одного з найпопулярніших американських свят читайте далі в цьому матеріалі. Дізнайтеся, кому і за що дякують американці в День подяки.

22 листопада День подяки: кому і за що дякують в цей день

У 1620 році на легендарному кораблі «Мейфлауер» до східного берега Північної Америки прибули перші переселенці з Англії після двох місяців плавання штормовим океаном. Тепер вони відомі як батьки-пілігрими, що заснували першу Плімутську колонію на території нинішнього штату Массачусетс. Більше половини з сотні поселенців не змогли пережити холодну зиму. Зате восени, завдяки допомозі індіанців, їм вдалося зібрати урожай. Губернатор колонії Вільям Бредфорд покликав індіанців з вождем до святкової трапези, і разом з ними британські колоністи вперше відзначили день принесення подяки Богу за його дари.

Уже перший президент США Джордж Вашингтон запропонував зробити День подяки національним святом щойно народженої держави. А остаточно дату святкування – четвертий четвер листопада – затвердили в 1941 році.

У 2017 році День подяки припадає на 23 листопада. Це одне з найпопулярніших свят США, з неповторною атрибутикою і унікальними традиціями, які американці бережуть і дотримуються.

день благодарения, индейка, молитва

День подяки

Відзначати свято прийнято в колі сім’ї, все покоління збираються разом, за спільним столом, на який ставляться традиційні страви. В першу чергу, це, звичайно, індичка, яка стала символом свята. Ще до столу подають ямс, батат, кукурудзу, великий гарбузовий пиріг, підливу і журавлинний соус – вважається, що ці страви були присутні і на трапезі колоністів в 17-му столітті.

Перш ніж приступити до частування, всі по черзі виголошують слова подяки за те хороше, що сталося за рік. Американці вважають, що обов’язково в цей день потрібно нагодувати тих, хто залишився без обіду. У США дуже розвинена традиція благодійності, сам президент в цей день допомагає годувати бездомних.

Будинки прикрашають осіннім листям, букетами хризантем, гарбузами і гілками з ягодами. Діти майструють вироби у вигляді індичок.

В цей день проходять костюмовані паради, учасники надягають одяг 17-го століття і костюми індіанців. Найграндіозніший парад проходить в Нью-Йорку, який організовує знаменита мережа універмагів Macy’s. Величезні надувні іграшки у вигляді героїв мультфільмів і казкових персонажів проносяться над вулицями міста і, звичайно, гігантська індичка. Увечері над Іст-Рівер проходить барвистий феєрверк.

день благодарения. нью-йорк, парад

Парад в Нью-Йорку в День подяки

З нових традицій – перегляд матчу команд Національної Футбольний ліги, який проходить в День подяки.

А наступного дня настає Чорна п’ятниця – початок грандіозних розпродажів в магазинах по всій країні, а тепер уже в усьому світі.

  • теги

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

22 листопада День подяки: кому і за що дякують в цей день
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook