ЛЕНТА

30-секундна звичка, яка здатна вплинути на ваше життя

 

Сьогодні хочеться поділитися з вами однією корисною порадою. Порадою, про яку не написані книги. Насправді вона настільки проста, що навряд чи хто-небудь зміг би написати книгу про це.

Цю пораду дала людина, яка народилась в ХІХ столітті, своєму онукові, якому зараз 50. Він — найвідоміша людина в своїй галузі, його шанують і в середовищі політиків, і в світі фінансів. Тож якщо на світі існує головний прийом успіху, то це саме він.

Коли цей чоловік навчався в старших класах, дід йому сказав таке:

ВІДРАЗУ після кожної лекції, зустрічі, будь-якого важливого заходу, виділи 30 СЕКУНД, не більше і не менше, щоб записати головні думки. Навіть якщо ти цим і обмежишся, то в житті ти досягнеш успіху.

Хлопчик послухався такої поради, і користується нею ще й досі. Пізніше він ознайомив з цим принципом обох своїх синів, які також стали успішними.

Якщо дотримуватись цієї поради, ось що вийде:

1. Це не просто ведення заміток. Не треба думати, що якщо ви ведете докладний конспект зустрічі, то користуватися цим прийомом не обов’язково. Складання швидкого 30-секундного резюме – не те ж саме, що й конспектування сказаного на зустрічі. Підводячи короткі підсумки, ви вчитеся осмислювати, розставляти пріоритети та приймати рішення.

2. Це не просто. Постійно вирішувати, що важливо, а що ні; це втомлює. Вражаюче, наскільки простіше сказати собі, що я, мовляв, і так все зрозумів, і відмовитися від цієї 30-секундної справи – стометрівки для вашого мозку.

3. Деталі — це пастка. Інформація, яка на нас звалюється, часто дуже докладна, містить безліч деталей. Через це легко забути про найголовніші речі. Так, мистецтво відкидати зайве, стало дуже цінним в сучасному світі.

4. Дійте негайно! У той же час, якісь деталі можуть бути важливі. А тому потрібно приступати до огляду при першій же можливості. Щоб не забути щось важливе, що може вислизнути з вашої пам’яті з часом: інтонація лектора, шалена думка і т.д.

5. Ви навчитеся краще слухати і задавати кращі питання. Сама структура вашої уваги зміниться. Знаючи, що вам треба написати звіт про почуте, ви станете менше відволікатися. Наприклад, якщо б ви почали слухати якусь мелодію посеред какофонії інших звуків, вам довелося б постаратися і серйозно сфокусуватися, щоб почути її.

6. Ви станете частіше допомагати оточуючим. Підведення підсумків допоможе вам краще зрозуміти, чого хочуть інші люди і що для них важливо. Це, в свою чергу, допоможе вам ефективніше вирішувати їхні проблеми. Я часто беру інтерв’ю у впливових людей, і мене вразило, як вони використовують схожу модель підведення підсумків після кожної зустрічі.

7. Чим далі — тим легше. Так, з часом це увійде в звичку і стане легше. Крім того, буде цікавіше та корисніше. Тому головне – почати!

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!