ЛЕНТА

Долар по 40: на українців зовсім скоро чекає валютний шок

Експерти передбачають, що гривня скоро проб’є дно

Гривня продовжує впевнено падати вниз, переваливши через психологічну позначку в 28 гривень за один американський долар.

Держрегулятор запевняв, що ситуація під контролем, але тепер у Нацбанку заявляють, що стримування курсу не у їхній компетенції, і вони будуть лише згладжувати надмірні коливання. Експерти впевнені, що дуже скоро гривня наблизиться до історичного курсом, який був зафіксований в лютому 2015 року — 30,01 грн/долар.

Крім цього, Мінфін на початку піку провів приватне розміщення короткострокових облігацій зовнішніх державних позик у розмірі 725 млн доларів, які повинні бути погашені вже в наступному році. Відомо, що кошти надійшли, однак ситуація на фінансовому ринку не обнадіює.

За словами НБУ, в Україні вже 3,5 року плаваючий курс, тому регулятор не несе відповідальності за стрибки. Мабуть, ситуація не змінюється на краще, якщо Нацбанк так різко змінює риторику посеред кризи.

Також у цій ситуації насторожує дослідження Мінфіну щодо спроможності валютного ринку з урахуванням майбутніх виплат державного боргу, який на сьогодні перевалив за позначку в $76 млрд.

Відомство вивчило відразу п’ять альтернативних сценаріїв і всі вони з негативним “фіналом” для України. Основний передбачає девальвацію нацвалюти на 20% протягом 2018 року в порівнянні з курсом 30,01 грн/долар. Сценарій називається “валютний шок” і він передбачає ймовірність девальвації до 36 гривень, що дуже сильно вдарить по українській економіці.

Раніше повідомлялося, що заступник голови Нацбанку Олег Чурій переконаний, що одним з ключових джерел попиту на готівкову валюту, який, крім іншого, обвалює курс гривні, є “чорний ринок агробізнесу”. Про це чиновник заявив у вівторок, 28 серпня, на круглому столі “Фінансового клубу”, передає Інтерфакс-Україна.

Чиновник впевнений, що тих, кого на ринку прийнято називати населенням, насправді в більшості своїй не є простими людьми. Приблизно 25-30% готівкового попиту формують аграрії, які конвертують всю виручку у валюту, однак при цьому не є частиною національної економіки. Між тим, чиновник не став уточнювати, про кого саме йде мова.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!