ЛЕНТА

60% страху і болю: українцям розповіли, на скільки подорожчає газ

“Сюрприз” уряду боляче вдарить по мільйонам українців, і по державному бюджету

Вже доволі давно фінансові експерти кажуть, що для стабілізації в Україні економічного клімату необхідно отримати черговий транш від МВФ.

Адже Україна вже виконала для цього всі вимоги, крім однієї — підвищення вартості газу для побутових споживачів до ринкового рівня. Про це пишуть українські ЗМІ.

Таким чином, ціна газу для промисловості і населення повинна бути однаковою. Щоб виконати цю умову, уряд має підвищити тарифи для населення на 60%. А це боляче вдарить як по мільйонам українців, так і по державному бюджету.

Уряду поки вдавалося балансувати, утримуючи ціну газу для населення за допомогою “Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу”. Останній раз термін дії цього документа продовжили до 1 вересня.

Тобто з початком осені тарифи на газ можуть зрости. Правда, поки не ясно, на скільки. Днями з’явилася інформація, що ціни таки підвищать, але не так радикально, як наполягав МВФ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в середу, 22 серпня, з’ясувалося, що вже з 1 липня наступного року в Україні запрацює так званий ринок електроенергії. Це означає, що модель функціонування ринку повністю зазнає змін.

Фактично тарифи на світло відправляють у вільне плавання, що приведе, як вважають експерти, до різкого збільшення вартості ресурсу, як для бізнесу, так і для простого споживача. Так, нові платіжки за електрику українці отримають вже наступного літа.

Варто нагадати, що в період з 17 по 20 серпня ціни бензину і дизпалива в мережах АЗС ОККО і WOG зросли на 50 коп./л. Про це красномовно свідчать дані моніторингу роздрібного ринку “Консалтингової групи А-95”.

Зокрема, бензин марки А-92 на станціях WOG подорожчав до 31,45 грн /л, А-95 – до 32,45 грн /л, А-95 + – до 33,45 грн /л. Ціна на ДП на WOG зросла до 29,95 грн /л.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!