ЛЕНТА

78-мі роковини трагедії Бабиного Яру: Зеленський звернувся до українців

Сьогодні для українців пам’ятна дата. 78 років тому у київському урочищі Бабин Яр нацисти масово розстріли мирних громадян. Це одна з найтрагічніших сторінок нашого минулого. Про це сказав президент України Володимир Зеленський у офіційному зверненні, опублікованому на сайті глави держави.

“Страшна за своєю сутністю політика, породжена апологетами расової чистоти Третього рейху, вилилася у планове винищення представників єврейської національності на окупованих нацистами землях”, – йдеться у повідомленні.

Вранці 29 вересня 1941 року усіх євреїв з речами змусили зібратися у визначеному місці на Лук’янівці. Звідти ні в чому не винні люди вирушили дорогою у вічність. Адже в урочищі Бабин Яр масово стратили мирних громадян.

“В Україні сотні скорботних місць, де у роки Другої світової війни лютував Голокост і проходили масові страти. Це і Богданівка на Миколаївщині, і Вінниця, це і Одеса та Житомир, це і Харків та Закарпаття”, – зазначає президент.

У роки війни, коли здавалося б усе навколо дихало жорстокістю і смертю, проявилися найкращі якості нашого народу: милосердя, співчуття і жертовність.

За словами Зеленського, трагічні сторінки історії слід пам’ятати не тільки, щоб шанувати пам’ять про загиблих, а й для того, щоб зробити висновки з минулого та не допустити помилок у майбутньому.

“Пам’ять Бабиного Яру, Голокосту – це попередження для всього людства про те, що ідеологія нетерпимості та насильства може повернути нас у страшне минуле, коли найдорожче – людське життя – ставало лише розмінною монетою у руках диктаторів”, – йдеться у зверненні.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!