РОЗСЛІДУВАННЯ

Ассанжу висунули звинувачення. Йому загрожує 5 років в’язниці

Засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу у США виснули звинувачення у “змові з метою комп’ютерного зламу”. Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі. Раніше у четвер Ассанжа затримали у Лондоні.

Ассанжа звинувачують у змові з інформатором WikiLeaks Челсі Меннінг для викрадення і публікації секретних урядових документів.

На засіданні суду, де вирішувалося питання про екстрадицію, були присутні співробітники уряду США і юристи, що представляють американську сторону, повідомляє кореспондент BBC.

Адвокат Ассанжа заявив, що поки його клієнт не даватиме жодних показів. За його словами, у США існує загроза життю його підзахисного.

Зрештою суд залишив Ассанжа під арештом, так і не схваливши рішення про екстрадицію.

Наступне засідання у цій справі заплановане на 2 травня.

Окрім того, Ассанжа визнали винним у порушенні умов звільнення від заставу у 2012 році – саме тоді засновник WikiLeaks отримав притулок у посольстві Еквадору, де переховувався останні 7 років. Таким чином він хотів уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачували в сексуальному насильстві. Справу відтоді закрили.

Британська поліція змогла арештувати Ассанжа за запитом США після того як Еквадор відмовився й надалі надавати йому притулок у власному посольстві.

Як стало відомо під час засідання суду, лондонські правоохоронці прийшли до посольства зранку в четвер і після розмови з послом Еквадору затримали Ассанжа.

На нього надягли наручники і вивели з кімнати.

Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що Ассанжу відмовили у притулку через постійні порушення міжнародних конвенцій.

Wikileaks у Twitter заявила, що Еквадор діяв незаконно, “з порушенням міжнародного права”.

Еквадору увірвався терпець

Президент Еквадору в оприлюдненому у Twitter відеозверненні зазначив, що терпець країни “досяг межі через поведінку пана Ассанжа” після того, як стало відомо, що він втручався у внутрішні справи інших держав.

“Останній інцидент стався в січні 2019 року, коли WikiLeaks оприлюднила документи Ватикану”, – заявив пан Морено.

“Ця та інші публікації підтвердили підозри світу про те, що пан Ассанж досі пов’язаний із WikiLeaks і таким чином втручається у внутрішні справи інших країн”, – додав президент.

Пан Морено також заявив, що британська влада письмово підтвердила, що Ассанжа “не екстрадують до країни, в якій йому можуть загрожувати тортури або смертна кара”.

Напередодні WikiLeaks повідомила про шпигунську операцію, яку нібито розгорнули в посольстві Еквадору проти Ассанжа.

Між Еквадором та Ассанжем тривалий час точилися суперечки щодо того, що йому можна і не можна робити в посольстві.

Як повідомляє кореспондент BBC Джеймс Ландейл, з часом в Ассанжа забрали доступ до інтернету, а його самого звинуватили у веденні політичної діяльності, що за умовами надання притулку не дозволяється.

Глава МЗС Великої Британії Джеремі Гант заявив, що арешт став результатом “років обережної дипломатії”.

Він додав: “Ми не робимо суджень щодо того, чи винен Джуліан Ассанж, чи ні, це мають вирішувати суди. Але для будь-кого є неприйнятним тікати від правосуддя, а він намагався тривалий час це робити”.

Організація “Репортери без кордонів”, що опікується питаннями захисту свободи преси, заявила, що Британія має чинити спротив екстрадиції Ассанжа, оскільки це може створити “небезпечний прецедент” для журналістів та джерел журналістів, “яких США може забажати переслідувати в майбутньому”.

Сім років у посольстві

Джуліан Ассанж провів в посольстві Еквадору майже 7 років, зрідка з’являючись на балконі дипмісії

7 грудня 2010 року Джуліана Ассанжа затримала лондонська поліція після того, як він добровільно з’явився у поліцейському відділку, а через дев’ять днів Високий суд у Лондоні випустив засновника WikiLeaks з в’язниці під заставу.

У 2012 році, після того як британський суд видав розпорядження про арешт Ассанжа за справою про його видачу Швеції, він сховався в посольстві Еквадору в Лондоні.

Швеція відкрила справу щодо Ассанжа після того, як дві шведські жінки звинуватили його у злочинах сексуального характеру.

Прокуратура Швеції повідомила, що наразі не має претензій до засновника WikiLeaks і не планує просити про його екстрадицію, оскільки справу закрили у 2017 році.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!