ЛЕНТА

Аваков розповів, завдяки кому Харків не “ХНР”

Врятувати Харків від створення “народної республіки” в квітні 2014 року вдалося завдяки рішучим діям правоохоронців.

Про це розповів міністр внутрішніх справ України Арсел Аваков, повідомляється на сторінці відомства в Facebook. Правоохоронцям знадобилося всього 17 хвилин, щоб знищити проект “ХНР”.

Аваков зазначив, що чотири роки тому Харків був наповнений агресивними молодими людьми, які знищували все на своєму шляху. Від них постраждала місцева телестудія і магазини.

Проте 8 квітня 2014 було прийнято безпрецедентне рішення штурмувати Харківську облдержадміністрацію, щоб звільнити її від сепаратистів.

“Ми зважилися на штурм. Ми не могли уявити, як це стріляти в людей. Ще не відійшли від страшних смертей на Майдані. На весь штурм знадобилося 17 хвилин. Затримали 74 людини. Це також було безпрецедентно”, – розповів Аваков.

Звільнення Харкова

Чотири роки тому за 17 хвилин правоохоронці знищили проект «Харківська народна республіка»Арсен #Аваков розповідає, що тоді Харків був наповнений агресивними молодиками, які нищили все на своєму шляху. Від них постраждала місцева телестудія та магазини. Міністр внутрішніх справ повідомив, що Харків вдалося врятувати від створення ще однієї «народної республіки» лише завдяки рішучим діям.8 квітня 2014 року було прийнято безпрецедентне рішення штурмувати Харківську облдержадміністрацію, аби звільнити її від сепаратистів. «Ми наважилися на штурм. Ми не могли уявити, як це стріляти в людей. Ще не відійшли від страшних смертей на Майдані. На весь штурм знадобилось 17 хвилин. Затримали 74 особи. Це також було безпрецедентно», – сказав міністр.ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ7 квітня. До міста стягуються сили військовослужбовців військової частини 3028 Національної гвардії України (тоді – полк «Ягуар»). Біля ХОДА стоїть близько п’яти тисяч людей. Серед яких працювали проросійські агітатори. Постійні провокації, перепалки, бійки. Усередині адміністрації перебували курсанти академії внутрішніх військ (Ред. – зараз Академія Національної гвардії України) і бійці частини 3005. Ситуація продовжувала швидко загострюватися. Одному із курсантів хтось із натовпу заклав під бронежилет вибуховий пакет, через вибух хлопець отримав важку баротравму легені (лікарі зуміли швидко надати допомогу і хлопець вижив, але втратив легеню і у подальшому його чекала нелегка операція). Натовп підпалював шини, двері будівлі. Будівля частково загорілася, пішло сильне задимлення.8 квітня. Із самого ранку бійці «Ягуару» отримують команду звільнити будівлю. 17 хвилин знадобилося 200 військовослужбовцям аби увійти до приміщення через технічні кімнати та вікна, окремими групами звільняли кожен кабінет та поверх.Заходили швидко і рішуче з усіх напрямків одночасно. Усіх порушників клали обличчям до підлоги та одягали кайданки. Тоді міліція вилучала зброю та все документувала.За 17 хвилин, без жодного пострілу і жертв, Харківська обласна державна адміністрація була звільнена. Кадри з фільму «100 днів над прірвою».Національна поліція України Національна гвардія України

Опубліковано МВС України Вівторок, 10 квітня 2018 р.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!