ЛЕНТА

Аж до раку: українців попередили про небезпеку шкільних лінійок

Традиційна шкільна лінійка на 1 вересня шкідлива як для фізичного, так і для психічного здоров’я дітей, особливо молодших школярів.

Як написала у своєму Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, неважливо, де проводиться лінійка – на вулиці під палючим сонцем або у приміщенні.7999 грнот 569 грнот 1 399 грнот 141 грнSamsung Galaxy S9Флагманский смартфон по самой низкой цене! Всего 3500 грн.

“Натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватися дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем”, – зазначила вона.

За словами чиновниці, ультрафіолетові промені небезпечні за будь-якої погоди, навіть хмарної.

“Всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Тінь від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця”, – пояснила вона.

Супрун зазначила, що лінійки шкідливі для психічного здоров’я дітей.

“Сукупчення незнайомців та ще й із не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків”, – додала вона.

В. о. міністра наголосила, що МОЗ однозначно не рекомендує проводити лінійки і пропонує замінити їх цікавими та інтерактивними уроками. Але якщо уникнути лінійки не можна, то необхідно звести до мінімуму час її проведення, забезпечити доступ до питної води і присутність медпрацівника. Для зняття стресу допоможе спілкування дітей до лінійки, особливо молодших школярів.

Крім того, бажано пояснити школярам необхідність проведення лінійки і їхню роль у цьому заході.

“А ще спроба пояснити мету дітям часто допомагає саме дорослим усвідомити непотрібність, та, подекуди, й безглуздість окремих справ та ідей”, – додала Супрун.

Це радянський пережиток. Навіщо мучити дітей?Це ж традиція. Без лінійок 1 вересня – не святоТак, але тільки якщо 1 вересня припадає на будній деньВарто, але не під палючим сонцем. Все залежить від організації

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!