ЛЕНТА

Береженого бог береже: як українські чиновники готуються “тікати” з України

З’явилися цікаві подробиці про життя українських чиновиків

Так, згідно з останніми даними, все більше представників влади України поглядають у бік отримання громадянства іншої країни.

Міністри і чиновники, працюючи в Україні, перевозять в інші країни сім’ї або ведуть там бізнес. А деякі придбали за кордоном нерухомість і отримують іноземні соцвиплати.

Крім того, чимало родичів-громадян РФ у чиновників міністерств. Так, міністр енергетики Ігор Насалик одружений на росіянці Гюзель. Головний спеціаліст відділу аналізу, розвитку пробації та статистики Мін’юсту Артем Бабак – теж в шлюбі з громадянкою РФ.

Аналогічна ситуація і у головного спеціаліста апарату департаменту персоналу Мін’юсту Ольги Козяр. Михайло Кушнаренко, головний спеціаліст департаменту МВС, ще в 2016 році в декларації вказав, що його дружина і пасинок – громадяни Росії. Раптово в документі за 2017 рік вони зникли.

А державний експерт директорату безпеки і якості продуктів Міністерства аграрної політики Лілія Половинко в 2017 році і зовсім обзавелася одразу двома квартирами в Росії.

Також українські чиновники регулярно відправляють своїх дітей жити і вчитися до Великобританії. Наприклад, у міністра економіки Олександра Данилюка обидва сини мають громадянство Великобританії. У головного спеціаліста департаменту економічного розвитку Житомирської обладміністрації Олени Рудмен чоловік – громадянин Великобританії. Мати нардепа Валерія Давиденко вклалася в підприємство в Люксембурзі і, згідно з його декларації, володіє там пакетом акцій.

У інспектора Мукачівського прикордонного загону Юрія Пинтю із Закарпаття дочка і дружина мають громадянство Угорщини. У керівника Берегівської ритуальної служби Валентина Медвіт і дружина, і донька, і син – також громадяни сусідньої Угорщини. Головлікар 2-й психоневрологічної лікарні Києва Владислав Демченко всю свою сім’ю перевіз в Угорщину. Його дружина Катерина і дві дочки, старша Кароліна і молодша Олена, мають угорське громадянство.

Нерухомість в Румунії знайшлася у губернатора Закарпаття Геннадія Москаля. Як свідчать декларації про доходи, чиновниці на Кіровоградщині часто виходять заміж за румунських чоловіків. Наприклад, у судді міського суду Олександрії Анастасії Ремезок чоловік – румун. Фронеску Вікторія, директор КП «Трудовий архів» в Долинському також одружена з громадянином Румунії.

Виявляють цікавість чиновники і до більш  далеких країн. Так, дружина гендиректора департаменту викопних видів палива Міненерговугілля Максима Федотова в тому ж Белізі володіє пакетом акцій. Нардеп і власник «Укрбуду» Максим Микитась вказав, що веде бізнес відразу в декількох країнах – Великобританії, Естонії, Південної Кореї і Белізі. А депутат Київради Сергій Башлаков в цьому році заробив 200 тисяч грн від продажу рухомого майна від фірми, яка зареєстрована на Британських Віргінських островах.

Експерти стверджують, що можновладці таким чином готуються до імміграції.

«На жаль, дві третини політиків вважають Україну засобом заробітку. Вони тут заробляють капітали на безбідне життя свою і своїх дітей за кордоном. З Україною вони своє майбутнє не пов’язують. Україна для них – всього лише проект, який має свій початок, активну фазу і який вони благополучно закриють. Такі політики, коли говорять про європейську інтеграцію, мають на увазі одне: вони просто передадуть суверенітет України Брюсселю, і нехай вже він ламає голову, що з нами робити далі», – пояснюють вони.

 Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко опублікував свою декларацію за 2017 рік. За минулий рік чиновник заробив 5 140 932 гривень, з яких 4 942 422 гривень доходів від роялті. У декларації зазначено, що зарплата мера склала 186 668 гривень, подарунок в негрошовій формі від Національного олімпійського комітету – 11 630 гривень, банківські відсотки – 212 гривень.
Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!