ЛЕНТА

Білорусь стала на роздоріжжі, повторюючи долю України

Білорусь прагне позбутися залежності від однієї країни – Росії, при цьому налагодивши збалансовані відносини з різними країнами і в першу чергу з Європейським Союзом.

Про це заявив міністр закордонних справ республіки Володимир Макей, повідомляє “Солідарність”.

За його словами, Мінськ сьогодні знаходиться між двома великими геополітичними гравцями.

“З одного боку – Росія, з іншого – Європейський союз. Іншими словами, на сьогоднішній момент ми опинилися між двох” великих вогнів “, які знаходяться, скажімо так, в стані ворожості. Ми хотіли б позбутися залежності від однієї країни. У нас є прагнення диверсифікувати відносини, в тому числі за рахунок розвитку зв’язків з Європейським союзом і рештою світу. Це особливо важливо в критичних ситуаціях, наприклад під час світової фінансової кризи”, – зазначив Макей.

Він додав, що для Білорусі важливо мати так звану “подушку безпеки”.

“Це означає – підтримувати збалансовані відносини з різними державами, що дозволяють уникнути залежності від однієї країни. Ми працюємо над цим. Нехай повільно, але рухаємося до досягнення цієї мети”, – запевнив дипломат.

“Звичайно, ми все ще залежимо від Росії. Майже 48% нашої торгівлі припадає на Росію, 26% – на ЄС, 26% – на решту світу. Але в минулому це були зовсім інші цифри. Сьогодні ситуація змінюється. Ми покращуємо ці показники і все ближче до мети диверсифікації економіки. Але і далі будемо працювати над створенням хороших, нормальних економічних відносин з європейськими та іншими країнами світу “, – зазначив глава МЗС Білорусі.

 

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!