ЛЕНТА

“Бізнес-леді, що володіє великою юридичною фірмою”: У заступника голови АП знайшлася дружина-мільйонерша

Заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов не вказав в декларації цивільну дружину-юристку Анну Бабич, яка після його призначення отримала кілька дуже вигідних контрактів, передає Корупція.Інфо.

Журналісти програми “Наші гроші” з’ясували, що в декларації чиновника не вказана цивільна дружина і її юридична компанія AEQUO.

“Я декларую все відповідно до чинного законодавства”, – сказав сам Філатов у відповідь на питання про те, чому його дружина і їхній 10-місячний син не вказані в декларації.


“До 2014 року Олексій Філатов та Анна Бабич були партнерами юридичної фірми “Василь Кисіль і партнери”. Вони обидва супроводжували продаж медіахолдингу UMH Group бізнесмена Бориса Ложкіна Сергію Курченко. Через два дні після призначення Філатова на Банкову 24 липня 2014 року, Анна Бабич разом з юристами Юлією Кирпою, Денисом Лисенко, Олександром Мамунею і Марією Ніжнік вийшли з “Василь Кісіль і партнери” і створили власну юридичну компанію “AEQUO”, – дізналися журналісти.

Відзначається, що після створення фірма отримала субпідряд на консультування щодо спору “Нафтогазу” з російським “Газпромом”.

“Де-юре її залучила для консультацій норвезька компанія “Wikborg Rein”, яка уклала контракт з “Нафтогазом” за безконкурсною процедурою. У той час юридичний департамент “Нафтогазу” вже очолював ще один виходець з “Василь Кисіль і партнери”, юрист Ярослав Теклюк”, – сказано в матеріалах розслідування.

В “Wikborg Rein” пояснили, що вибрали саме “AEQUO” через “досвід і професійність”. Варто зазначити, що на той момент компанія не мала ні досвіду, ні імені на ринку.

Журналісти уточнюють, що “Нафтогаз” заплатив “Wikborg Rein” 25 млн євро за чотири роки. Її український консультант міг отримати до 5% від загальної суми контракту.

“За кілька років AEQUO стала однією з найуспішніших фірм-консультантів щодо концентрації – процесу злиття і поглинання підприємств, згоду на які дає Антимонопольний комітет. АМКУ очолює однокурсник Олексія Філатова Юрій Терентьєв. Першим заступником голови АМКУ працює екс-партнерка фірми AEQUO Марія Ніжнік, кума сім’ї Філатова-Бабич”, – сказано в розслідуванні.

Сама Ніжнік в коментарі щодо можливого конфлікту інтересів повідомила, що “не завжди перевіряє представників, які готують документи”.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!